Pri predstavení iPhonu X si Apple odniesol okrem iného aj množstvo kritiky za výrez v hornej časti displeja. Teraz prichádza riešenie, ktoré za kreativitu dostáva od nás 100 bodov. 

Aj keď to niekomu nemusí prekážať, prevláda názor, že výrez na displeji iPhonu X pôsobí nevkusne. Nešťastní sú z toho hlavne vývojári aplikácií, ktorým tento ‚‚doplnok’’ spôsobuje vrásky na čele. Teraz na scénu prichádza riešenie, ktoré priamo odporuje vyjadreniam samotného Apple.

Aplikácia, vďaka ktorej vyzerá zariadenie oveľa lepšie

Iróniou je, že aj keď Apple naliehal na vývojárov, aby tento výrez prijali a nezakrývali ho, dnes schválil aplikáciu, ktorej zmysel je presný opak. Nazýva sa Notch Remover a v App Store je dostupná za 99 centov. Na mieste, kde je výrez, tak po stranách umiestňuje čierny pruh, vďaka čomu vytvorí jednotnú líniu, ktorá pôsobí lepším dojmom.

Ako môžeš vidieť, stále je zachovaná funkcionalita displeja a údaje o batérii, signál či čas sú stále viditeľné. Princíp aplikácie je jednoduchý. Z pozadia domovskej alebo uzamknutej obrazovky vytvorí obrázok, ktorý na vrchnej strane v mieste výrezu doplní čierny prúžok. To je vlastne všetko, čo dokáže. Nevýhodou však je, že ide použiť len na zamknutej alebo domovskej obrazovke. Pri spustení aplikácie sa tak vráti späť pôvodný dizajn.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom