Apple iPhone SE by mal v dohľadnom čase dostať nástupcu, model SE 2. Ponúknuť by mal novší procesor, bezdrôtové nabíjanie a lepšiu výbavu.

Podľa nových informácií, ktoré sa šíria z čínskych zdrojov by sme sa mali dočkať sklenenej zadnej strany namiesto hliníkovej. Tou disponuje súčasný model SE, ktorý je stále veľmi populárny, ale čoraz hlasnejšie sa už hovorí o „zaslúženom“ nástupcovi niekoľkoročného modelu. Pod textom môžeš nájsť video, ktoré by malo zobrazovať novú verziu iPhone SE 2.

3,5 mm jack ostáva

Z videa je zrejmé, že na spodnej strane sa nachádza 3,5 mm audio jack, ktorý mal podľa prvotných dohadov chýbať. Rovnako si môžeme na zadnej strane všimnúť iba branding firmy, kde sa podľa posledných trendov už nenachádza FCC popis. Zdrojom výkonu by mal byť procesor Apple A10 Fusion, ktorý poznáme ešte z iPhonu 7 a 7 Plus. Koniec koncov, výrobca musel niekde urobiť kompromisy pokiaľ chce na iPhone SE 2 opäť nasadiť dostupnú cenovku.

Podľa posledného úniku sa zdá, že predná strana sa veľa zmien nedočká. Na videu vidíme prakticky totožný dizajn s rovnakým domovským tlačidlom Touch ID a nezmenené je aj umiestnenie kamery či rámiky okolo displeja. Dá sa očakávať, že nový iPhone bude mať svoju premiéru na podujatí The Apple Worldwide Developers Conference (WWDC). Ak sa tak stane, uvidíme, či uniknuté video zobrazuje naozaj nový model od Apple.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom