banner-iphone-7
Bývalý riaditeľ technologického giganta Apple, Steve Jobs,  práve v dnešný deň pred 10 rokmi potvrdil, že Apple vstupuje na pôdu telefónov a pripravuje prvú generáciu smartfónu. Koncept iPhone dnes oslavuje 10. narodeniny!

Steve Jobs patril nepochybne k najväčším vizionárom v oblasti technológií vôbec. Spoločnosť Apple viedol ku kreatívnosti a inovatívnosti, čo sa nakoniec podpísalo aj na výsledných produktoch. Koncept iPhonu navždy zmenil pohľad na telefón a inšpiroval radu ďalších výrobcov k tomu, aby prišli so svojím počítačom do vrecka.

iphone-1st-generation

Prvá generácia telefónu Apple iPhone 2G predstavená na konferencii Macworld v januári 2007.

Zdroj fotografie: iFixit

Zobraziť slovenskú cenu iPhone 7

Charakteristickým pre iPhone bol a stále je vlastný operačný systém, ktorý je maximálne optimalizovaný. Ak to všetko podporíme vlastným hardvérom, získame zariadenie, ktoré pred pár rokmi nemalo na trhu smartfónov žiadnu konkurenciu.

iphone7-plus

Najnovší prírastok do iPhone rodiny – Apple iPhone 7 Plus

Zdroj fotografie: Apple
Za 10 rokov spoločnosť Apple predstavila 15 modelov svojich iPhonov. Všetky z nich nájdeš vo videu, kde autor porovnáva rýchlosť, výkon, fotoaparáty, hlasitosť reproduktorov a teplotu pri nabíjaní. Si zvedavý, ako obstála najnovšia, 7. generácia iPhonu, oproti prvotine z dielne Apple? Potom si pozri nasledujúce video.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom