Máme tu ďalšie porovnanie rýchlosti dvoch smartfónov. Tentokrát sa stretli skutočne rovnocenní súperi, pretože ako Apple, tak aj Google sa snažia optimalizovať svoje zariadenia naplno pre svoje operačné systémy.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

V priamom súboji sa stretli horúce novinky z oboch dielni. iPhone 8 Plus a Google Pixel 2 XL súperia na rôznyh frontoch a po tomto videu zistíme, ktorému z gigantov sa podarilo vyrobiť lepší smartfón.

Tesný súboj

Hneď na úvod môžeš vidieť, že iPhone v tomto prípade dominuje markantným rozdielom vo výkone procesora. V prípade veľkosti RAM pamäte má však navrch Pixel 2 XL, ktorý má 4 GB kapacitu oproti 3 GB v iPhone 8 Plus.

Nasleduje otváranie aplikácií, ako Twitter, YouTube, Instagram kde je rýchlejší Pixel 2 XL. Rozdiel však nie je veľký, rádovo do jednej sekundy. Keď však príde na spúšťanie náročnejších hier, naplno sa prejaví ohromný výkon procesora A11 Bionic a vo viacerých prípadoch je dvojnásobné rýchlejší.

iphone 8 plus vs pixel 2 XL

Pri teste multitaskingu sa zo začiatku javí ako víťaz iPhone, kedy Pixel už po pár spustených aplikáciách musel hru opätovne načítať. A to má ešte výhodu jedného gigabajtu RAM pamäte naviac. No po ďalšom testovaní sa stane čosi nečakané a aplikácia na iPhone padne. Testovanie pokračuje a v prípade, keď sú opätovne spustené aplikácie zo začiatku testovania, vyhráva znova Pixel.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
29%
Chcem to
0%
Mám to
57%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
14%
O autorovi
Martin Lajčák
Volám sa Maťo a momentálne som študentom vysokej školy. Medzi moje záľuby patria nové technológie, športovanie a nepohrdnem ani dobrou knihou
 • Jakub Praznovsky

  máte chybu v nadpise namiesto „iPhone 8 Plus proti Google Pixel 2 XL“ tam je „Android proti iOS“

  • Nadpis je správne. Nie je práve nový Google Pixel 2 XL tým najlepším Androidom na trhu, čo sa čistého sofvéru týka? A v prípade Apple, respektíve iOS je iPhone 8 Plus najvýkonnejší. Aj z tohto dôvodu je teda tento speedtest priamym porovnaním Androidu a iOS. ;)

   • Jakub Praznovsky

    si ako robíš srandu? ako môžeš porovnávať software na na dvoch rôznych zariadeniach. To je ako keď budeš porovnávať GIMP a Photoshop a GIMP pustíš na I7 a photoshop na I3.. za GIMP a PS si dosaď WIN a Linux ak chceš

   • Slavomir Durej

    to nie je pravda, na priame porovnavanie OS by to muselo byt nezavisle na hardware. Takze by to muselo byt na tom istom CPU a GPU s tou istou pametou (velkostou aj typom pamete) a s tou istou obrazovkou a jej rozlisenim.
    A vtedy a JEDINE vtedy by to bolo ako tak ferove porovnavanie vykonu operacneho systemu. Aj ked nie uplne , pretoze by velmi zaviselo na pouzitej metodike a benchmark software atd.

 • kubina

  Je na čase čeliť pravde. Android je daleko lepšie optimalizovaný.
  1. Apple má údajne dvojnásobne výkonnejší čip (Geekbench) ako Oneplus 5, Note 8, Pixel 2 (XL). (Podaj by nie keď je tam medzigeneračný rozdiel)
  S o rok starším čipom všetky tieto telefony porazili v Speedteste iPhone.
  2. Po druhé, iOS nie ani menej chybový…čo týždeň sa objaví nová chyba, aplikácie padajú, (viz. práve video od SuperSafTV). Takže Android je aj odladenejší. Na A8.0 Oreu sa objavila jedna chyba s Dátami a na iOS 11: praskanie v sluchátku, alebo úplné vypadávanie zvuku. Neschopnosť pripojiť sa na wifi. Nereagujúci dotykový displej na 6S. Samovolné miznutie fotiek s galerie. Exchange bug. Nefungujúca haptická odozva. Nereagovanie na hlasové povely. Sekanie a razantné spomalenie na 7 a nižšie…a samozrejme drastické zníženie baterie na čomkoľvek čo nie je iPhone 8 a 2 výrazné bezpečnostné chyby!!

 • Adrián

  kolegovia nizsie maju pravdu, je blbe porovnavat systemy na 2 rozlicnych hw, to sa proste neda, to akoby ste testovali windows na i3 vs threadripper s tym, ze tr ma ssd a i3 5400ot hdd :D dokym nebude vykon hw rovnaky, tak taketo testy budu mat vypovednu hodnotu 0