Máme tu ďalšie porovnanie rýchlosti dvoch smartfónov. Tentokrát sa stretli skutočne rovnocenní súperi, pretože ako Apple, tak aj Google sa snažia optimalizovať svoje zariadenia naplno pre svoje operačné systémy.

V priamom súboji sa stretli horúce novinky z oboch dielni. iPhone 8 Plus a Google Pixel 2 XL súperia na rôznyh frontoch a po tomto videu zistíme, ktorému z gigantov sa podarilo vyrobiť lepší smartfón.

Tesný súboj

Hneď na úvod môžeš vidieť, že iPhone v tomto prípade dominuje markantným rozdielom vo výkone procesora. V prípade veľkosti RAM pamäte má však navrch Pixel 2 XL, ktorý má 4 GB kapacitu oproti 3 GB v iPhone 8 Plus.

Nasleduje otváranie aplikácií, ako Twitter, YouTube, Instagram kde je rýchlejší Pixel 2 XL. Rozdiel však nie je veľký, rádovo do jednej sekundy. Keď však príde na spúšťanie náročnejších hier, naplno sa prejaví ohromný výkon procesora A11 Bionic a vo viacerých prípadoch je dvojnásobné rýchlejší.

iphone 8 plus vs pixel 2 XL
Zobraziť celú galériu (1)
Screenshot / Youtube

Pri teste multitaskingu sa zo začiatku javí ako víťaz iPhone, kedy Pixel už po pár spustených aplikáciách musel hru opätovne načítať. A to má ešte výhodu jedného gigabajtu RAM pamäte naviac. No po ďalšom testovaní sa stane čosi nečakané a aplikácia na iPhone padne. Testovanie pokračuje a v prípade, keď sú opätovne spustené aplikácie zo začiatku testovania, vyhráva znova Pixel.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom