Máme tu ďalšie porovnanie rýchlosti dvoch smartfónov. Tentokrát sa stretli skutočne rovnocenní súperi, pretože ako Apple, tak aj Google sa snažia optimalizovať svoje zariadenia naplno pre svoje operačné systémy.

Sleduj Fontech aj na sociálnych sieťach!

FacebookInstagramYouTube

V priamom súboji sa stretli horúce novinky z oboch dielni. iPhone 8 Plus a Google Pixel 2 XL súperia na rôznyh frontoch a po tomto videu zistíme, ktorému z gigantov sa podarilo vyrobiť lepší smartfón.

Tesný súboj

Hneď na úvod môžeš vidieť, že iPhone v tomto prípade dominuje markantným rozdielom vo výkone procesora. V prípade veľkosti RAM pamäte má však navrch Pixel 2 XL, ktorý má 4 GB kapacitu oproti 3 GB v iPhone 8 Plus.

Nasleduje otváranie aplikácií, ako Twitter, YouTube, Instagram kde je rýchlejší Pixel 2 XL. Rozdiel však nie je veľký, rádovo do jednej sekundy. Keď však príde na spúšťanie náročnejších hier, naplno sa prejaví ohromný výkon procesora A11 Bionic a vo viacerých prípadoch je dvojnásobné rýchlejší.

iphone 8 plus vs pixel 2 XL
Zobraziť celú galériu (1)
Screenshot / Youtube

Pri teste multitaskingu sa zo začiatku javí ako víťaz iPhone, kedy Pixel už po pár spustených aplikáciách musel hru opätovne načítať. A to má ešte výhodu jedného gigabajtu RAM pamäte naviac. No po ďalšom testovaní sa stane čosi nečakané a aplikácia na iPhone padne. Testovanie pokračuje a v prípade, keď sú opätovne spustené aplikácie zo začiatku testovania, vyhráva znova Pixel.