Súboje kalifornského Apple a kórejského Samsungu sa vyhrotili v posledných týždňoch, keď každý z týchto výrobcov predstavil svoje nové smartfóny. O vlajkových lodiach z Kórei sa doposiaľ hovorilo ako o jedných z najlepších fotomobilov. Na kvalite fotografií poriadne zapracovalo aj Apple v iPhone 8 Plus, ktorý schopnosťami fotoaparátov prekonal objektívy Note 8-čky. 

Nadvláda Samsungu v segmente smartfónov sa môže kvôli novinkám od Apple čoskoro skončiť. V tomto roku sa spoločnosť z Cupertina skutočne vyšvihla a predstavila poriadne výkonné kúsky, ktorých veľkou doménou je tiež fotoaparát. Najlepšiu zostavu dvoch objektívov ale prináša väčší model, iPhone 8 Plus, ktorý dokáže vytvárať natoľko kvalitné fotografie, že prekonal aj poslednú pýchu Samsungu. Obe novinky disponujú dvoma snímačmi s rozlíšením 12 MPx. Rozdiel však nájdeme vo veľkosti clony jednotlivých objektívov a ohniskovej vzdialenosti, ktoré zavážia pri výsledných fotografiách.

Fotosúboj tých najlepších

Galaxy Note 8 dokáže v zamračenom dni vytvoriť lepší kontrast, no konkurent z Kalifornie oživí záber väčším množstvom svetla. Rovnako skvelo si dokáže poradiť aj so slnečným počasím, kedy fotkám dodáva širokú paletu farieb a množstvo detailov. Jeho kórejský protivník si v týchto podmienkach pridá na fotografie viac modrej farby a výsledné snímky pôsobia chladnejšie. Samsung Galaxy Note 8 si však drží trón, pokiaľ ide o fotky v zhoršených svetelných podmienkach. 

Porovnanie nájdeš v galérii nižšie

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP