Vďaka aktuálnej nedostupnosti iPhonu X je 8 Plus najlepším modelom Apple. Je ale označovaný aj za najvýkonnejší telefón na trhu vďaka prítomnosti procesoru A11 Bionic. Rôzne správy tvrdia, že je dokonca výkonnejší ako niektoré MacBooky. 

Ak sleduješ pravidelne, určite vieš, že sa aj v našej redakcii objavil najnovší telefón od spoločnosti Apple. Predtým, než ti prinesieme samotnú recenziu, sme sa rozhodli vyskúšať jeho nekompromisný výkon v rôznych benchmarkoch, aby sme overili, či sa jedná naozaj o najvýkonnejší smartfón na trhu.

Aktuálne bez konkurencie

A odpoveď je áno. V najznámejšej aplikácií na meranie výkonu – v Antutu – získal iPhone 8 Plus neuveriteľných 213 158 bodov. Ak si čakal tesný súboj s konkurenciou s Androidom, tak ťa sklameme, nakoľko najvýkonnejší smartfón, ktorý doteraz kraľoval rebríčku, OnePlus 5, dosiahol ‚‚len’’ 181 042 bodov. S určitosťou tak môžeme povedať, že sa jedná o najvýkonnejší smartfón tohto roka. Je veľmi málo pravdepodobné, že by do konca roka našiel nejakého premožiteľa.

O obrovskom výkone svedčia aj ďalšie známe benchmarky, v ktorých táto novinka demolovala konkurenciu a je tak na 99 % jasné, že v tomto roku pravdepodobne nenájde premožiteľa. Je taktiež dosť možné, že aj budúcoročné vlajkové lode s Androidom budú mať problém tohtoročné iPhony prekonať.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom