Informácie o očakávanom iPhone 8 pomaly, ale isto pribúdajú a my si tak začíname spájať dokopy prvé dieliky skladačky. Najnovšie správy sa týkajú displeja tohto výročného modelu, ktorý má byť vôbec najväčším, aký Apple kedy použil vo svojich smartfónoch.

Už nejaký ten čas je známe, že americký ovocinár plánuje tento rok predstaviť hneď trojicu nových smartfónov. Hneď dva z nich by mali prísť s klasickým dizajnom, na ktorý sme si za posledných pár rokov zvykli. Tieto modely by taktiež mali zachovať tradíciu, keďže pôjde o priamych nástupcov predchádzajúcej rady s dodatkom S. Menovite tak pôjde o iPhone 7S a iPhone 7S Plus, pričom menší z dvojice má tradične ponúknuť 4,7-palcový displej, zatiaľ čo ten väčší bude využívať zasa 5,5-palcový displej. Obe tieto zariadenia budú využívať LCD panely presne tak, ako sme zvyknutí.

zdroj fotografie: AppAdvice

Nový model, ktorý má niesť označenie iPhone 8, však na svojej prednej strane ponesie ohybný OLED panel s uhlopriečkou 5,8-palca. Údajne však má mať jeho aktívna časť len 5,15-palca, zatiaľ čo zvyšok bude akousi oblasťou, v ktorej bude integrovaný snímač odtlačkov spolu s domovským tlačidlom. Stále nie je isté, ako bude táto funkčná oblasť vyzerať, no jedno je isté. iPhone 8 celkom isto ponúkne minimalizované rámiky, pričom nie je vôbec vylúčené, že sa na jeho prednej strane žiadne rámiky ani nachádzať nebudú.

zdroj fotografie: Benjamin Geskin

Nenechaj si ujsť
Apple sa snaží zmeniť iPhone 8 na Samsung Galaxy smarfón

Ďalšie informácie spomínajú revolučnú selfie kameru, ktorá zvládne produkovať 3D snímky. Taktiež je však možné, že už spomínaný skener odtlačkov bude v revolučnom iPhone úplne chýbať, pričom by ho mohlo nahradiť rozpoznávanie tváre. Nové funkcie a väčší displej so sebou pravdepodobne prinesú aj vyššiu predajnú cenu. Tá sa má vraj pohybovať pri hranici 950 €, čo rozhodne nie je málo. Nechajme sa ale prekvapiť, či tomu bude skutočne tak. Zatiaľ si na ďalšie informácie budeme musieť počkať.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom