Čo sa týka smartfónov, tak Apple sa v kapacitách pamätí RAM narozdiel od Android výrobcov nikdy nepretekalo. Namiesto zbytočného zvyšovania RAMiek sa zameriava na optimalizáciu a inak tomu nebude ani pri novom iPhone 8.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Americký gigant s logom nahryznutého jablka síce predsa len RAMky mierne zväčšuje, ale iba vtedy, keď je to naozaj potrebné. Napríklad pri minuloročnom iPhone 7 Plus bola použitá 3 GB pamäť kvôli duálnemu fotoaparátu. Podľa prieskumu od TrendForce narastie priemerná kapacita RAMiek tento rok na 3.2 GB. Predošlá predpoveď pritom činila 3.7 GB. Tohtoročné iPhony vraj kapacitu opäť nezvýšia, pričom jedným z dôvodom je aj vyššia cena takýchto pamätí.

Apple iPhone 7 32GB môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>


zdroj fotografie: Benjamin Geskin / Twitter

Tohtoročné top Android smartfóny však ponúknu aj viac ako dvojnásobnú veľkosť RAM oproti iPhonom. Dôvodom je jednak operačný systém a ďalej fakt, že veľa používateľov si spája väčšiu RAM s lepšou kvalitou. Kým Samsung Galaxy S8 na ázijskom trhu ponúka 6 GB RAMku, očakávané tri iPhony s najväčšou pravdepodobnosťou neprekročia hranicu 3 GB. Aby sme boli presnejší, tak od iPhonu 7s sa očakáva 2 GB RAM a od iPhonu 7s Plus, respektíve špeciálneho iPhonu 8 sa očakáva 3 GB. Upgrade na 4 GB sa pritom odohrá zrejme až budúci rok.

nenechaj si ujsť
Bude nový iPhone 8 znamenať ďalšiu revolúciu v smartfónoch? Toto je všetko, čo zatiaľ o ňom vieme

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
100%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Peter Puhovich
Študent so zameraním na grafický dizajn, fanúšik smartfónov, ale aj iných IT zariadení. O technológie som sa začal zaujímať vďaka svojmu prvému Android tabletu a po čase ma zaujali aj čínske zariadenia. Ak budete mať akékoľvek otázky, môžete ma kontaktovať e-mailom alebo na sociálnych sieťach.