Čo sa týka smartfónov, tak Apple sa v kapacitách pamätí RAM narozdiel od Android výrobcov nikdy nepretekalo. Namiesto zbytočného zvyšovania RAMiek sa zameriava na optimalizáciu a inak tomu nebude ani pri novom iPhone 8.

Americký gigant s logom nahryznutého jablka síce predsa len RAMky mierne zväčšuje, ale iba vtedy, keď je to naozaj potrebné. Napríklad pri minuloročnom iPhone 7 Plus bola použitá 3 GB pamäť kvôli duálnemu fotoaparátu. Podľa prieskumu od TrendForce narastie priemerná kapacita RAMiek tento rok na 3.2 GB. Predošlá predpoveď pritom činila 3.7 GB. Tohtoročné iPhony vraj kapacitu opäť nezvýšia, pričom jedným z dôvodom je aj vyššia cena takýchto pamätí.

Apple iPhone 7 32GB môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>


zdroj fotografie: Benjamin Geskin / Twitter

Tohtoročné top Android smartfóny však ponúknu aj viac ako dvojnásobnú veľkosť RAM oproti iPhonom. Dôvodom je jednak operačný systém a ďalej fakt, že veľa používateľov si spája väčšiu RAM s lepšou kvalitou. Kým Samsung Galaxy S8 na ázijskom trhu ponúka 6 GB RAMku, očakávané tri iPhony s najväčšou pravdepodobnosťou neprekročia hranicu 3 GB. Aby sme boli presnejší, tak od iPhonu 7s sa očakáva 2 GB RAM a od iPhonu 7s Plus, respektíve špeciálneho iPhonu 8 sa očakáva 3 GB. Upgrade na 4 GB sa pritom odohrá zrejme až budúci rok.

nenechaj si ujsť
Bude nový iPhone 8 znamenať ďalšiu revolúciu v smartfónoch? Toto je všetko, čo zatiaľ o ňom vieme

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom