Čo sa týka smartfónov, tak Apple sa v kapacitách pamätí RAM narozdiel od Android výrobcov nikdy nepretekalo. Namiesto zbytočného zvyšovania RAMiek sa zameriava na optimalizáciu a inak tomu nebude ani pri novom iPhone 8.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Americký gigant s logom nahryznutého jablka síce predsa len RAMky mierne zväčšuje, ale iba vtedy, keď je to naozaj potrebné. Napríklad pri minuloročnom iPhone 7 Plus bola použitá 3 GB pamäť kvôli duálnemu fotoaparátu. Podľa prieskumu od TrendForce narastie priemerná kapacita RAMiek tento rok na 3.2 GB. Predošlá predpoveď pritom činila 3.7 GB. Tohtoročné iPhony vraj kapacitu opäť nezvýšia, pričom jedným z dôvodom je aj vyššia cena takýchto pamätí.

Apple iPhone 7 32GB môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>


zdroj fotografie: Benjamin Geskin / Twitter

Tohtoročné top Android smartfóny však ponúknu aj viac ako dvojnásobnú veľkosť RAM oproti iPhonom. Dôvodom je jednak operačný systém a ďalej fakt, že veľa používateľov si spája väčšiu RAM s lepšou kvalitou. Kým Samsung Galaxy S8 na ázijskom trhu ponúka 6 GB RAMku, očakávané tri iPhony s najväčšou pravdepodobnosťou neprekročia hranicu 3 GB. Aby sme boli presnejší, tak od iPhonu 7s sa očakáva 2 GB RAM a od iPhonu 7s Plus, respektíve špeciálneho iPhonu 8 sa očakáva 3 GB. Upgrade na 4 GB sa pritom odohrá zrejme až budúci rok.

nenechaj si ujsť
Bude nový iPhone 8 znamenať ďalšiu revolúciu v smartfónoch? Toto je všetko, čo zatiaľ o ňom vieme

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
100%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Peter Puhovich
Študent so zameraním na grafický dizajn, fanúšik smartfónov, ale aj iných IT zariadení. O technológie som sa začal zaujímať vďaka svojmu prvému Android tabletu a po čase ma zaujali aj čínske zariadenia. Ak budete mať akékoľvek otázky, môžete ma kontaktovať e-mailom alebo na sociálnych sieťach.
 • Peter

  Samozrejme, naco tam dat vacsiu ramku, ked ju ajfon „nepotrebuje“…. Pride v poradi tretia aktualizacia ios na tvoj super iphone s „postacujucou 2gb ramkou“ a budes superit s dva roky staršími cinskymi androidmi ktore budu kralovat strednej triede s 8gb ramkami :)
  Ajfon ajfon…

 • 1+1

  Mam minimalne 15 appiek ktore mi tažko upravuju vzhlad androidu. Par widgetov som si sam poupravoval podla seba. Samozrejme to zere dost ram ale kedze mam Oneplus 3t ktory ma 6 gb ram a je optimalizovany takmer ako iphone ( podla mna kôli rychlejsim animaciam a 0% lagom alebo zavahaniam sa mi zda este plynulejši ).ked raz ten telefon absolutne nič nevie tak načo mu je viacej ram ? A ze ju nema kôli cene ? Na X clankoch som sa docital ze nestoji ani 15€. Myslim ze pri 900€ fone je 15 eur zanedbatelnych takze kôli cene to 100% nerobia. Aj nokii 3310 staci 16MB ram z toho isteho dôvodu prečo iphonu. Proste ten fon je obmädzeny.

  • lobusko

   15 eur z 900 eur je málo, ale 15 eur pri predaných 60.000.000 kusov je ku*va vela….