Prichádzajúci iPhone 8 bude plný nových vlastností, o ktorých mohli fanúšikovia Apple doteraz len snívať. Avšak vyzerá to tak, že nie všetky budú dotiahnuté k dokonalosti.

Jednou z najočakávanejších vlastností je rozhodne bezdrôtové nabíjanie, ktoré už poznáme z niektorých Android smartfónov. Používatelia tak budú môcť svoj smartfón nabíjať oveľa pohodlnejšie a nebudú už závislí od káblov.

Nezmyselné obmedzenia

Podľa jedného zdroja ale táto forma nabíjania nebude až taká dobrá, než by sa mohlo na prvý pohľad zdať. Apple má síce použiť štandard bezdrôtového nabíjania Qi, no namiesto rýchlejšieho 15W výkonu zrejme uprednostní nižší 7,5W výstup (5V/1.5A).

Apple iPhone 7 Plus 32GB môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

iphone 8

zdroj fotografie: Screenshot/DetroitBORG/YouTube

Nenechaj si ujsť
Zdroj priamo z Apple potvrdil možné ceny nových iPhonov. Koľko eur si budeš musieť prichystať?

Aby toho nebolo málo, výrobca má podľa informácií v úmysle Qi uzamknúť MFi čipom, ktorý zabraňuje používaniu príslušenstva od výrobcov tretích strán. Pokiaľ ti teda doma leží nejaká nabíjacia podložka, iPhone 8 s ňou zrejme nenabiješ.

Bude ale stáť aj tak za to?

Nakoľko sa od novinky očakáva veľký 5.8-palcový OLED displej, kapacita batéria bude zrejme podobná ako pri iPhone 7 Plus, teda 3000 mAh. Nabíjanie pri výkone 7.5W síce cez noc určite nebude problémom, no pri nutnosti rýchleho dobitia budú používatelia nútení siahnuť po klasickej káblovej nabíjačke.

Vzhľadom na nedávno uniknuté informácie by mal byť prémiový iPhone 8 spolu s bratmi 7S a 7S Plus predstavený už 12. septembra. Predpokladaná cena základnej verzie je 850 €, čo je stále menej ako v prípade nového phabletu Galaxy Note 8. Jeho cena totiž siaha na astronomických 999 €. Uprednostnil by si najpokročilejší phablet od Samsungu alebo by si radšej siahol po lacnejšom iPhone 8 s bezrámikovým displejom?

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom