Takmer na každom kroku sa povráva o budúcom iPhone, ktorý má tento rok oficiálne uzrieť svetlo sveta. Na cupertinskú spoločnosť je zo všetkých strán vyvíjaný ohromný tlak a až časom sa ukáže, či ho tento americký výrobca dokázal ustáť. Ešte predtým sa ale zamerajme na najnovší koncept iPhone 8, ktorý by, s trochou šťastia, mohol mať  podobné črty so zariadením vyobrazeným na priložených obrázkoch. 

V prípade, že tomu tak skutočne bude, rozhodne sa máme na čo tešiť. Podľa tohto konceptu by sme sa v auguste tohto roka mali dočkať hneď trojice rôznych modelov, ktoré sa od seba nebudú odlišovať len veľkosťou. Dve verzie budú po konštrukčnej stránke zhodné s tými, ktoré sme mohli vídať posledných pár rokov. Jedna však bude diametrálne odlišná od všetkého, čo sme doteraz od Applu, respektíve akejkoľvek inej svetovej spoločnosti videli. Po dizajnovej stránke by sa nám totižto dostalo skvostu v podobe bezrámikového displeja sa zaoblenými hranami. Po funkčnej stránke by sa ale malo dostať na zásadné inovácie, ktoré si predstavíme nižšie.

Apple iPhone 7 môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

iPhone 8zdroj fotografie: iDropNews

Novinka s logom nahryznutého jablka by mala na prednú stranu dostať rozmerný 5,8-palcový OLED displej s rozlíšením 2800 x 1242 pixelov. Pravdou je, že nie celý tento displej bude možné využívať tradičným spôsobom. Istú jeho časť totižto majú zaberať virtuálne tlačidlá spolu so skenerom odtlačkov prstov Touch ID a uhlopriečka klasickej časti displeja tak bude len 5,15-palcová. Tieto odvážne tvrdenia o prednej strane pritom nemusia byť vôbec ďaleko od pravdy, nakoľko sa zakladajú na predpovedi viacerých svetových analytikov.

iPhone 8zdroj fotografie: iDropNews

Nenechaj si ujsť
Apple je už desiaty rok po sebe najuznávanejšou spoločnosťou sveta

Ako už iste vieš, správy o odstránení klasického Touch ID snímača kolujú internetom hodnú chvíľu. Skutočnosť, že by mala byť jeho aktualizovaná verzia po novom súčasťou displeja, nás nesmierne teší. Značne sa tak zmenšia rozmery a novinka by sa tak mohla svojou celkovou veľkosťou vyrovnať klasickému iPhone s 4,7-palcovou obrazovkou. K tomu všetkému použitý OLED panel spotrebuje menšie množstvo energie než klasický LCD displej. Čerešničkou na torte má byť údajné navýšenie kapacity batérií, ktoré má byť docielené vďaka vhodnejšiemu usporiadaniu vnútorných komponentov.

zdroj fotografie: iDropNews

zdroj fotografie: iDropNews

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom