Nielen medzi technologickými nadšencami, ale aj medzi bežnými smrteľníkmi sú momentálne nové iPhony jednou z najdiskutovanejších tém. Niet sa čomu čudovať, celý svet na ich príchod už niekoľko mesiacov netrpezlivo čakal a Apple to konečne vo veľkom rozbalilo.

Najväčší ošiaľ spôsobil rozhodne výročný iPhone X, no financie amerického giganta na ďalší rok vysoko závisia aj od iPhone 8 a iPhone 8 Plus.

Jedinečná funkcia fotoaparátov

Aj keď na prvý pohľad vyzerajú totožne ako ich predchodcovia, v skutočnosti sa udialo hojne zmien. Kto by to bol povedal, že voči predošlej generácii nastala zmena vo fotoaparátoch? Pri pohľade na špecifikácie totiž fotoaparáty znejú takmer identicky. Základný iPhone ponúka hlavný fotoaparát s 12 MPx rozlíšením a clonou f/1.8. „Plusková“ verzia zas opäť prichádza s 12 MPx primárnym a prídavným teleobjektívom s clonou f/2.8.

Niekoľko zmien ale predsa len nastalo, pričom Apple udáva, že RGB snímač dokáže zachytiť o 83% viac svetla. Vylepšené je tiež spracovanie obrazových signálov a video sa dočkalo nahrávania vo FullHD pri 240 fps. Parádnou novinkou je aj nahrávanie 4K videa pri plynulých 60 fps.

Nový procesor

Súčasťou nových iPhonov je aj vynovený procesor Apple A11 Bionic. Masu výkonu dodáva šestica jadier, pričom štyri z nich sú úsporné a zvyšné dve výkonné. Ich výkon pritom narástol až o 70%, respektíve 25 %. Nový ovládač výkonu navyše umožňuje beh všetkých šiestich jadier naraz, takže výkon viacerých jadier narástol o neskutočných 70%.

Prémiovejší dizajn

Najvýraznejšou zmenou v dizajne je použitie skla namiesto kovu na zadnej strane. Dôvodom uprednostnenia tohto materiálu je technológia bezdrôtového nabíjania, ktorú teraz Apple použilo pri smartfónoch premiérovo. Jedná sa síce iba o sklo, no pod ním sa skrýva masívna interná kovová a medená štruktúra.

True Tone displej

Apple mierne vylepšilo aj 4.7, respektíve 5.5-palcové Retina displeje. Obohatilo ich o technológiu True Tone, ktorá má zaručiť korektné zobrazenie bielej farby pod akýmkoľvek zdrojom svetla. Napríklad, pri čítaní elektronickej knihy by mali stránky vyzerať biele ako na papieri.

Stereo reproduktory s hlbšími basmi

Stereo reproduktory prišli už s predošlými iPhonmi, no nové osmičky ich majú ešte lepšie. Celkovo sú o 25% hlasnejšie a majú hlbšie basy.

Najnovší Bluetooth

Americký gigant nezabudol ani na najnovšiu verziu technológie Bluetooth. Posielanie súborov medzi zariadeniami s piatou verziou je v porovnaní s Bluetooth 4.2 dvakrát rýchlejšie a funguje na väčšiu vzdialenosť.

Väčšie pamäte

Nafúknutiu sa nevyhlo ani interné úložisko. iPhone 8 i iPhone 8 Plus ponúkajú v základe 64 GB, čo je v porovnaní so sedmičkami dvojnásobne vyššia hodnota. K dispozícii ale budú aj modely s ešte väčším 256 GB úložiskom.

Prvýkrát aj bezdrôtové nabíjanie

S prvou vlastnosťou úzko súvisí aj druhá. Obe novinky totiž možno nabíjať bezdrôtovo cez Qi-kompatibilné bezdrôtové nabíjačky. Apple už začalo spolupracovať s niekoľkým výrobcami, ktorých produkty sa objavia v jeho Apple Store. Ešte úžasnejšie AirPower bude vydané začiatkom budúceho roka a umožní súbežné nabíjanie iPhonu, hodiniek Apple Watch a slúchadiel AirPods.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom