Vyzerá to tak, že spoločnosť Apple má na krku ďalší problém. Niektoré modely iPhone 7 totižto majú problém s pripojením do siete. Spoločnosť e na to stihla už zareagovať a zákazníkom ponúkla možnosť bezplatnej opravy.

Keď už si zákazník zakúpi smartfón za niekoľko stoviek eur, logicky očakáva, že s ním nebude mať žiadny problém. Bohužiaľ, nie je to vždy pravidlom a pri každom vydaní vlajkovej lode (nielen od Apple) sa objavia, či už menšie, alebo závažnejšie problémy. Nevyhol sa im ani iPhone 7, pretože niektoré používatelia hlásia, že sa ich smartfón nedokáže pripojiť k sieti.

Možnosť bezplatnej opravy

Naštastie tento problém nemá globálny charakter a týka sa len modelov A1660, A1780 a A1779, ktoré sa vyrábali v období septembra 2016 až februára 2018. Predávané boli v Číne, Hongkongu, Japonsku, Macau a USA. Chyba sa objavuje najčastejšie po tom, čo používateľ vypne režim v lietadle, no zariadenie sa nedokáže znova pripojiť do siete. Spoločnosť Apple sa vyjadrila, že chyba je hardvérová, a preto ponúka každému, koho sa to týka, bezplatnú opravu.

Nenechaj si ujsť!
Apple predáva menej iPhonov, ale zarába viac. Dôvod je jasný

Apple však od zákazníkov môže v niektorých prípadoch vyžadovať, aby vykonali opravu len v krajine, kde bolo zariadenie zakúpené. Takisto ak je smartfón poškodený, zákazník musí túto závadu najprv odstrániť. Ak už zákazník závadu odstránil na vlastné náklady, môže od spoločnosti vyžadovať jej preplatenie. Samozrejmosťou je, že zariadenie nesmie byť staršie ako 2 roky.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom