Rastu iPhonov nie je koniec. Zatiaľ čo prvý iPhone ponúkal uhlopriečku len 3,5“, budúcoročné modely majú narásť takmer na dvojnásobok. Medzi prvými o tom informoval analytik Ross Young prostredníctvom Twitteru.

Dosť bolo o iPhone 15, je už čas začať s únikom informácií o iPhone 16? Počuli sme o nových veľkostiach modelov Pro,“ napísal analytik na Twitter. Podľa Younga by mali budúcoročné modely iPhone 16 Pro a Pro Max narásť na 6,2“, respektíve 6,8“ – súčasné ekvivalenty iPhone 14 Pro a Pro Max merajú 6,1“ a 6,7“. Podľa novších informácií však majú byť ešte väčšie.

Na tieto informácie neskôr nadviazal známy analytik Ming-Chi Kuo, ktorý je známy predovšetkým presnosťou jeho informácií, prostredníctvom portálu MacRumours a povedal, že nové veľkosti majú byť 6,3“ v prípade menšieho modelu 16 Pro, respektíve 6,9“ v prípade väčšieho iPhonu 16 Pro Max.

Nedôjde len k zväčšeniu displeja

Informácie od Ming-Chi Kuo potvrdil aj nemenej známy Mark Gurman vo svojom článku pre Bloomberg, neskôr ich však z článku odstránil. V pôvodnej verzii sa uvádzali rozmery 6,3“ a 6,9“.

Zväčšovanie displejov je dlhodobý trend, ktorý môžeme pozorovať naprieč drvivou väčšinou výrobcov. Podľa dostupných informácií sa zdá, že veľkosť modelov iPhone 16 (bez prívlastku Pro a Pro Max) by mala zostať nezmenená. Zmeny sa ale budú týkať aj populárneho iPhonu SE, ktorý by mal vo svojej nadchádzajúcej generácii narásť zo 4,7“ na 6,1“, pretože po novom bude využívať telo súčasného iPhonu 14.

Treba upozorniť, že zväčšovanie sa má týkať iPhonov vychádzajúcich až v roku 2024, teda nie série iPhone 15, ktorej oznámenie sa očakáva tento rok v septembri.

Okrem zväčšeného displeja by v roku 2024 mala séria iPhone 16 Pro dostať aj periskopickú kameru, aby bola ešte viac odlíšená od nižšej série bez prívlastku Pro. Tá by mala umožniť väčší zoom bez straty kvality obrazu.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú