Nová generácia iPhonov 12 je na trhu už nejaký čas, no doteraz sa objavilo viacero správ o problémoch, ktoré majú tieto modely od Apple postihovať. Po zelených obrazovkách teraz používatelia upozorňujú na problémy s vypadávaním signálu v 4G aj 5G sieťach. Príčina je zatiaľ neznáma, môže sa jednať o softvérový problém. O téme informoval portál 9to5Mac.

iPhony 12 sú prvými modelmi výrobcu, ktoré so sebou priniesli podporu 5G sietí. Postupne sa však začali objavovať prípady, pri ktorých dochádza k samovoľnému vypadávaniu signálu operátorov v 4G aj 5G sieťach. Problémy majú trápiť „len“ niekoľko stoviek ľudí najmä v USA, presný rozsah chyby však nie je známy.

Najnovším iPhonom 12 vo veľkom vypadáva signál operátorov

Podľa doterajších informácií, s ktorými sa majitelia nových iPhonov 12 (aj Pro verzií) podelili na diskusnom fóre Reddit, dochádza k výpadku mobilného signálu znenazdajky. Opätovné pripojenie smartfónov k sieti operátorov potom nemusí vôbec fungovať a je potrebné zariadenia reštartovať, respektíve podľa niektorých pomôže zapnutie a vypnutie letového režimu alebo reštartovanie nastavení siete.

Problémy môžu byť spájané aj s prepínaním iPhonov 12 medzi jednotlivými anténami operátorov. Podľa skúseností používateľov môže nastať situácia, kedy sa smartfón ocitne na pokraji zóny pokrytej jedným vysielačom, no nedokáže sa pripojiť k ďalšiemu. Sťažnosti ľudí už pritom zaznamenala väčšina veľkých operátorov v USA, vrátane Verizonu, AT&T či T-Mobile.

Momentálne nie je známe, či tieto výpadky mobilného signálu postihujú nové modely iPhonov aj v iných krajinách. Rozhorčení majitelia týchto Apple smartfónov pritom zdieľali svoje skúsenosti už pred niekoľkými týždňami.

Nevedno však, či je výrobca o tejto chybe informovaný a ako ju plánuje riešiť. Podľa niektorých sa ale môže jednať o softvérový problém, ktorý by mohla napraviť aktualizácia.

Podobnú skúsenosť s výpadkami signálu totiž opísali aj používatelia ešte pri testovaní iOS 13 v beta verzii, neskôr boli problémy odstránené. Ostáva tak len dúfať, že sa nejedná o hardvérový problém a Apple bude môcť tento neduh opraviť novým updatom.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP