Rovnako ako každý rok, aj tento bude predstavenie nových iPhonov 12 veľmi sledovanou akciou. Hoci je do termínu predstavenia ešte ďaleko, už teraz sa objavila informácia, že ponesú až 6 GB RAM pamäte, duálny či trojitý fotoaparát a možno aj 5G konektivitu.

Každoročné predstavenie nových iPhonov je jednou z najsledovanejších technologických udalostí. Najnovšie úniky z portálu MacRumors hovoria, že tento rok uviďme v línii smartfónov iPhone 12 celkovo 4 modely.

Dva najvyššie modely prinesú 6 GB RAM pamäte

Podľa analytikov Timothyho Arcuriho a Munjala Shaha, plánuje Apple pre rok 2020 predstaviť model s uhlopriečkou displeja 5,4-palcov, 6,7-palcov a dva modely s uhlopriečkou na úrovni 6,1-palcov. Všetky 4 modely by mali ponúknuť displej s technológiou OLED, no ostatné špecifikácie ako je hlavný fotoaparát a kapacita RAM pamäte, budú odlišné v závislosti na zvolenej verzii.

Prvý 5,4-palcový a druhý 6,1-palcový model ponúknu duálny zadný fotoaparát a 4 GB RAM. Ďalší 6,1-palcový model spolu s najväčším 6,7-palcovým modelom by mali ponúknuť trojitý fotoaparát s technológiou ToF 3D snímania a 6 GB RAM. Tieto dohady sa v rámci špecifikácie fotoaparátov zhodujú s dohadmi ďalšieho známeho analytika Ming-Chi Kuoa z predchádzajúceho mesiaca.

5G konektivita ako kľúčová vlastnosť

Na druhej strane sa ale špecifikácie ohľadom 6 GB RAM najvyšších dvoch modelov z línie zhodujú s predpokladmi analýzy bankovej inštitúcie Barclays, ktorá bola zverejnená ešte v novembri minulého roka.

Navyše sa očakáva, že 5G konektivita by mala byť hlavným špecifikom najvyššie vybavených tohtoročných iPhonov.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie informácie zo sveta technológií

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.

Apple