Včerajšia premiéra nových iPhonov a ďalšej generácie hodiniek Apple Watch odhalila všetky vylepšenia, ktoré do nich výrobca priniesol. Nie je to však len hardvér, ktorý prešiel zlepšovacím procesom, pretože sa dostalo aj na softvérové inovácie. Všetky novinky vo svojom iOS 12 majiteľom iPhonov a iPadov Apple sprístupní už o pár dní prostredníctvom oficiálnej aktualizácie.

Nová verzia operačného systému Applu bola ohlásená ešte pred pár mesiacmi, avšak doteraz prebiehalo jej beta testovanie, na ktorom sa zúčastnili milióny používateľov iPhonov a iPadov. Po dlhých týždňoch čakania sa nový iOS 12 dostane oficiálne k všetkým majiteľom týchto zariadení, na ktoré čakajú veľké softvérové novinky. Počas včerajšej konferencie Tim Cook pripomenul používateľom, že na ešte lepší iOS 12 sa môžu tešiť už 17. septembra.

Výrazné vylepšenia spravia iPhony a iPady ešte lepšími

Všetkým Apple smartfónom a tabletom táto oficiálna verzia prinesie mnoho vylepšení, ktoré ocení každý ich majiteľ. Pre staršie iPhony je sľúbený vyšší výkon. iOS 12 má nakopnúť rýchlosť týchto modelov pri otváraní aplikácií až o 40 %, pri otváraní klávesnice až o 50 % a o 70 % bude možné rýchlejšie otvoriť aplikáciu fotoaparátu. Tieto zmeny v rýchlosti pocíti každý ihneď po aktualizovaní systému na iOS 12, s ktorým prídu aj nové notifikácie. Tie sa budú na uzamknutej obrazovke zlučovať podľa aplikácie a typu upozornenia. S novými odkazmi asistenta Siri mu bude môcť používateľ zadávať príkazy či úlohy.

Zobraziť celú galériu (0)
Marques Brownlee/YouTube

Nenechaj si ujsť
13 najväčších zmien v iOS 12, ktoré urobia tvoj iPhone oveľa lepším smartfónom

Vylepšený CarPlay bude odteraz podporovať navigáciu Waze a Mapy Google. Aby to nikto s pozeraním do iPhonu nepreháňal, Apple prináša v novom iOS 12 tiež monitorovanie digitálneho zdravia, ktoré každému ukáže, koľko času strávil používaním jednotlivých aplikácií. Okrem týchto zmien sa fanúšikovia dočkajú aj vylepšeného vyhľadávania fotografií v aplikácii Fotky. Len pomocou fotoaparátu zároveň budú môcť používatelia merať cez svoj iPhone vzdialenosť, čo umožní vylepšená umelá inteligencia. Tá je dnes už takmer všadeprítomná a v novom iOS 12 bude ešte viac pomáhať pri rôznych úlohách.

Apple však plánuje do svojho operačného systému pridať pre FaceTime aj možnosť volania s maximálne 32 účastníkmi. Táto funkcia ale nebude dostupná od nasledujúceho pondelka a rad na ňu zrejme príde až neskôr. Doteraz ohlasované zmeny si budú môcť vychutnať majitelia iPhonu 5S a novších modelov, na ktoré zavíta nová aktualizácia už o pár dní. Celý zoznam podporovaných zariadení nájdeš na tomto odkaze.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom