Po začatí konferencie WWDC 2017 mnohí majitelia iPhonov netrpezlivo čakali na nové funkcie v inovovanom operačnom systéme iOS 11. Väčšina z nich očakávala prístup k rýchlemu prepnutiu smartfónu do úsporného režimu z ovládacieho panelu. Bohužiaľ, oficiálne túto funkciu Apple nepredstavilo, no používatelia predsa len nemusia mať hlavy v smútku.

Apple na konferencii WWDC odhalilo mnoho noviniek, medzi ktorými bol aj nový iMac Pro či iPady. Veľkú pozornosť fanúšikov tejto kalifornskej spoločnosti si ale získal aj nový iOS 11, ktorý prináša mnoho nových funkcií. Pri odhaľovaní týchto noviniek ale nebola spomenutá jedna z najočakávanejších možností, a to prístup k rýchlemu prepínaču šetriaceho režimu v ovládacom paneli. Veľa používateľov tak žilo v tom, že znova budú musieť pre prístup k tejto funkcii vojsť do Nastavení. Teraz však prichádzajú pozitívne správy.

Vývojár Richard Jones túto funkciu v ovládacom paneli predsa len objavil, no záhadou ostáva, prečo nebola pri predstavení iOS 11 spomenutá. Eufóriu pre majiteľov smartfónov s logom jabĺčka prinesie aj nová možnosť úpravy funkcií v ovládacom centre. Odteraz tak používatelia získajú na svojimi iPhonmi väčšiu kontrolu a širšie možnosti ich prispôsobenia. K tomu patrí tiež funkcia zobrazenia menu s často používanými skratkami. Stačí len prstom potiahnuť po obrazovke smerom nadol.


zdroj fotografie: Apple

Nenechaj si ujsť
iOS 11 je tu! Malé inovácie tvoria úplne nový celok, ktorým ťa chce Apple zaujať

Aj keď sa pre majiteľa Android smartfónu môžu zdať tieto funkcie ako samozrejmosť, pre zákazníkov Apple sú nové možnosti veľmi významnými vylepšeniami. Konečne im tak spoločnosť dáva voľnejšiu ruku pri prispôsobovaní svojich iPhonov a iPadov. To, aké skratky budú môcť používatelia v ovládacom paneli nájsť zatiaľ nie je úplne jasné, a tak si budú musieť počkať až na vypustenie finálnej verzie, ktorá príde na jeseň tohto roka.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom