Už o niekoľko hodín sa začne významná konferencia WWDC spoločnosti Apple. Ešte predtým však obchod s iOS aplikáciami App Store nečakane prezradil jednu horúcu novinku.

Objavila sa v ňom totiž nová aplikácia pod názvom „Files“, ktorá zvyčajne slúži na prezeranie súborov. Áno, aj táto funkcionalita sa dostala na iPhony, iPady a iPody až teraz. Žiadne bližšie informácie o aplikácii sa v popise nenachádzajú, teda až na to, že vyžaduje doposiaľ nepredstavenú verziu iOS 11. Ikona aplikácie sa pritom podobá zložke z operačného systému macOS. Už od predstavenia prvého iPhonu nechávajú používatelia správu dokumentov na iné aplikácie a cloudové služby.


Akú-takú infraštruktúru súborov ponúka aj iCloud, no všetky súbory musia byť umiestnené do tejto cloudovej služby. Ostatné operačné systémy pritom ponúkajú aj klasické prezeranie súborov uložených v zariadení. Od Applu sa zlepšenie produktivity na iPadoch určite netrpezlivo očakávalo a správca súborov je teda nesmierne dôležitým krokom. Zatiaľ stále nie je isté, na čo presne Apple túto aplikáciu vyvíja a čo všetko prinesie.

Nenechaj si ujsť
Používatelia iPhonov objavili „novú“ funkciu v aplikácii Kalkulačky a okamžite sa z nej stal virálny hit

Predstavenie aplikácie pre klasické prezeranie súborov by bolo pre Apple veľkým míľnikom. Ešte v roku 2005 Steve Jobs tvrdil, že je to vhodné iba pre profesionálov a bežní používatelia ju nevyužijú. Väčšina pravých „Androiďákov“ si však život bez tejto základnej funkcie pravdepodobne ani nevie predstaviť. Vítaš príchod správcu súborov do iOS?

Pošli nám TIP na článokApple