Už o niekoľko hodín sa začne významná konferencia WWDC spoločnosti Apple. Ešte predtým však obchod s iOS aplikáciami App Store nečakane prezradil jednu horúcu novinku.

Objavila sa v ňom totiž nová aplikácia pod názvom „Files“, ktorá zvyčajne slúži na prezeranie súborov. Áno, aj táto funkcionalita sa dostala na iPhony, iPady a iPody až teraz. Žiadne bližšie informácie o aplikácii sa v popise nenachádzajú, teda až na to, že vyžaduje doposiaľ nepredstavenú verziu iOS 11. Ikona aplikácie sa pritom podobá zložke z operačného systému macOS. Už od predstavenia prvého iPhonu nechávajú používatelia správu dokumentov na iné aplikácie a cloudové služby.


Akú-takú infraštruktúru súborov ponúka aj iCloud, no všetky súbory musia byť umiestnené do tejto cloudovej služby. Ostatné operačné systémy pritom ponúkajú aj klasické prezeranie súborov uložených v zariadení. Od Applu sa zlepšenie produktivity na iPadoch určite netrpezlivo očakávalo a správca súborov je teda nesmierne dôležitým krokom. Zatiaľ stále nie je isté, na čo presne Apple túto aplikáciu vyvíja a čo všetko prinesie.

Nenechaj si ujsť
Používatelia iPhonov objavili „novú“ funkciu v aplikácii Kalkulačky a okamžite sa z nej stal virálny hit

Predstavenie aplikácie pre klasické prezeranie súborov by bolo pre Apple veľkým míľnikom. Ešte v roku 2005 Steve Jobs tvrdil, že je to vhodné iba pre profesionálov a bežní používatelia ju nevyužijú. Väčšina pravých „Androiďákov“ si však život bez tejto základnej funkcie pravdepodobne ani nevie predstaviť. Vítaš príchod správcu súborov do iOS?

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom