Pred pár dňami sme ti priniesli článok, v ktorom môžeš vidieť, ako vyzerá iPhone X pri bežnom používaní. Otec vlogerky, ktorá natočila toto video, však už stihol dostať výpoveď.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Potvrdila to aj samotná dcéra zverejnením videa na svojom YouTube. Zatiaľ čo meno daného inžiniera nepoznáme, vieme, že dcéra sa volá Brooke Peterson.

Nešlo len o iPhone X

Dôvod, prečo sa Apple rozhodol jej otca vyhodiť, nebol len v súvislosti s natočením videa o iPhone X, ale hlavne kvôli tomu, že odhalila špeciálne QR kódy, ktoré mali byť citlivými informáciami spoločnosti. Rovnako aj aplikácia Notes, ktorá je taktiež predvedená na videu, mala uvádzať možné názvy budúcich projektov Apple.

Uverejnením toho videa tak Apple nemal inú možnosť, ako daného zamestnanca vyhodiť, nakoľko išlo o hrubé porušenie vnútorných predpisov. Rovnako to hádže zlé svetlo na bezpečnosť v Cupertine. Inžinier by mal určite vedieť, že nesmie dovoliť, aby ktokoľvek získal prístup k zariadeniu, aj keď ide o rodinného príslušníka. Zatiaľ čo samotná autorka tvrdí, že nevedela o porušení pravidiel, uznáva, že jej otec mal za tieto udalosti plnú zodpovednosť a jasne pochybil.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
18%
Páči sa mi to
18%
Chcem to
4%
Mám to
36%
Nepáči sa mi to
7%
Neznášam to
18%
O autorovi
Martin Lajčák
Volám sa Maťo a momentálne som študentom vysokej školy. Medzi moje záľuby patria nové technológie, športovanie a nepohrdnem ani dobrou knihou. Môžeš ma sledovať aj na Instagrame - @matolajcak