Intel je známy tým, že veľmi rád inovuje svoje produkty a prináša revolučné novinky do všetkých oblastí technologického priemyslu. Najnovšou akvizíciou je gigantická kúpa Izraelskej firmy Mobileye.

Tú si známy výrobca vyhliadol najmä vďaka špičkovým a pravdepodobne aj svetovo najvyspelejším inováciám autonómneho riadenia. Celková čiastka za túto spoločnosť činí až závratných 15,3 miliárd dolárov. Momentálne najhorúcejšou novinkou tejto spoločnosti je asistenčný systém, ktorý dokáže vodiča varovať pred prípadnou zrážkou. Technológie tejto firmy už dokonca používa aj Tesla, a to od roku 2015 v populárnom elektromobile Model S.

zdroj fotografie: YouTube

Vzhľadom k veľmi podobným populačným pomerom Slovenska a Izraela (platí to aj pre počet obyvateľov v krajine), je tak tento obchod pre nás akýmsi znamením, že naše popredné spoločnosti musíme neustále podporovať. Slováci určite dokážu rovnako prinášať svetové nápady a môže tak z toho vzniknúť aj takýto megaobchod.

zdroj fotografie: Slovakia.com / TLVSpot

Ak by nastal podobný exit napríklad v prípade Sygicu dokonca „len“ s investíciou na úrovni $100 miliónov dolárov, naša ekonomika by porástla raketovým tempom, oživil by sa trh so startupmi a celková kvalita krajiny by sa výrazne posunula vpred. Samozrejme, podobné obchody sa neopakujú každý deň, no prečo by sme mali byť my horší ako spoločnosti v Izraeli?

Pošli nám TIP na článokNovinky