Čínske Xiaomi to berie s technologickými gadgetmi naozaj vážne a tento rok nám už predstavilo niekoľko vychytávok, z ktorých zostávame v nemom úžase. Teraz nás čísnky technologický gigant prekvapuje opäť. 

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Nie je žiadnym tajomstvom, že Xiaomi sa angažuje už v takmer každej technologickej oblasti. Svoje pôvodné porfólio so smartfónmi a smart TV postupom času poriadne rozšírilo a výrobca vyniká perfektnými gadgetmi, ktoré za bezkonkurenčné ceny ponúkajú perfektnú kvalitu aj funkcie. Novinkou od Xiaomi je smart spätné zrkadlo do auta, ktoré bolo vyrobené v spolupráci s čínskou spoločnosťou 70 Mai.


zdroj fotografie: Xiaomi

Základom inteligentého späťáku od Xiaomi je 8,88″ displej integrovaný do klasického reflexného zrkadla. Jeho rozlíšenie je 1920 x 480 pixelov. Spätné zrkadlo od Xiaomi podporuje ovládanie hlasom (zrejme len v čínskom jazyku) a disponuje funkciou, ktorá má udržať vodiča v neustálej pozornosti. Pre vodičov bude nápomocný aj pokročilý asistenčný systém (ADAS), ktorý upozorňuje napríklad na vybočenie z vlastného jazdného pruhu.

Nenechaj si ujsť
Najlepšie gadgety od Xiaomi dostupné v špeciálnej zľave


zdroj fotografie: Xiaomi

Smart späťák od Xiaomi dokáže predvídať aj hrozbu akejkoľvek zrážky, či už s autom idúcim pred tebou alebo oproti. Vo výbave tohto gadgetu nesmie chýbať ani GPS navigácia, k dispozícii je WiFi konektivita, ale aj slot pre SIM kartu s podporou 2G, 3G i 4G LTE sietí. Mozgom celého zariadenia je procesor MediaTek MT8665 so štyrmi Cortex-A53 jadrami o takte 1,5 GHz. K dispozícii je tiež slot pre microSD karty do 64 GB.


zdroj fotografie: Xiaomi


zdroj fotografie: Xiaomi

Späťák od Xiaomi je vybavený OmniVision 2718 kamerou s clonou f/1.8, až 160° uhlom záberu, pričom kamera dokáže nahrávať FullHD video pri 30 fps. Práve pre záznam videa je vyžadovaná microSD karta. V ďalšej výbave nového Xiaomi gadgetu nájdeme aj 370 mAh batériu a Bluetooth 4.0 pre spojenie s aplikáciou v tvojom smartfóne. Na Xiaomi 70 Mai spätné zrkadlo je aktuálne spustená crowdfundingová kampaň na oficiálnych stránkach spoločnosti. Pre obyvateľov Číny bude toto zariadenie dostupné od 31. marca za 999 juanov, čo je v prepočte približne 137 €.

 

 

 

 

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
11%
Páči sa mi to
68%
Chcem to
18%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
4%
O autorovi
Kristián Hrušovský
Zakladateľ portálu FonTech.sk, milovník IT, smartfónov a kvalitnej hudby. Nepohrdnem ani kvalitnou turistikou na horskom bicykli či dobrým jedlom. Kontaktovať ma môžete na [email protected]