Ministerstvo zdravotníctva SR na svojej facebookovej stránke pripomína možnosť, vďaka ktorej sa už pacientom viac nestane, že natrafia na zatvorené dvere ambulancie. Vďaka portálu E-vuc.sk si ešte pred návštevou lekára môžeš overiť, či lekár nemá dovolenku, alebo nie je ambulancia v daný deň zatvorená.

Takáto situácia, ktorá sa najčastejšie stáva práve v tomto ročnom období určite nepoteší nikoho z nás. Skvelým riešením je preto portál E-vuc.sk, kde sú k dispozícii všetky oznamy o zatvorených ambulanciách, no návštevníci na stránke nájdu aj ďalšie zaujímavé a užitočné informácie, informuje občianske združenie slovenský pacient.

Dovolenky lekárov na jednom mieste

Portál e-VÚC poskytuje občanom všetky potrebné informácie na jednom mieste, ktoré v rámci svojich činností produkujú jednotlivé samosprávne kraje. Občanom je vyčlenená sekcia, kde sú zverejňované informácie z oblasti sociálnej pomoci, dopravy či zdravotníctva.

V rámci oblasti zdravotníctva v súčasnosti využíva na oznamovanie neprítomnosti lekárov všetkých osem vyšších územných celkov práve portál E-vuc.sk Medzi informáciami si občania okrem uvedenia presného dátumu dovolenky môžu dohľadať aj informácie o tom, ktorá ambulancia bude v čase neprítomnosti určená ako zastupujúca.

Kompletný informačný systém

Databáza obsahuje informácie a pravidelné aktualizácie priamo od župy, ale aj samotných lekárov. Informačný systém v sebe zahŕňa všetkých všeobecných odborných lekárov v zvolenom samosprávnom kraji, alebo aj možnosť vyhľadania ordinácie podľa zdravotného obvodu.

Poskytovateľom zdravotnej starostlivosti podľa zákona prináleží povinnosť oznamiť svoju neprítomnosť, zabezpečiť adekvátne zastupovanie a zadať všetky aktuálne oznamy do informačného systému. Občianske združenie Slovenský Pacient informuje, že ak lekár v tejto oblasti nesplní niektoré podmienky, samosprávny kraj mu môže uložiť finančnú pokutu.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom