Indický vesmírny program včera učinil obrovský krok vpred. Podarilo sa im zostreliť satelit na obežnej dráhe pomocou rakety. Týmto úspechom chceli demonštrovať svoju vojenskú silu.

Indický premiér Narenda Modi vyhlásil pre domáce médiá, že India sa týmto úspechom zaradila medzi svetové vesmírne a vojenské veľmoci a pre krajinu je to obrovský krok vpred. Ako informuje portál Futurism, satelit, ktorý bol pomocou rakety zostrelený, bol ich vlastný a vytvorili ho presne kvôli tejto misii. Satelit vypustili na obežnú dráhu pred mesiacom a lietal na orbite vo výške 300 km.

Raketa, ktorá ho zostrelila, vyletela v stredu ráno. Podľa portálu Interesting Engineering sa tak India zaradila medzi štvoricu krajín, počnúc s USA, Ruskom a Čínou, ktoré disponujú technológiou anti-satelitov.

Vesmír nie bojisko

Indický premiér však na svojom Twitteri zdôrazňuje, že vesmír by nemal byť miestom, kde sa akýmkoľvek spôsobom bojuje. Avšak, ak takému niečomu dôjde, chce, aby svet vedel, že sa ako krajina dokážu brániť aj v tomto priestore. Taktiež vo svojich statusoch zdôrazňoval, že India je veľmi mierumilovná krajina, ktorá dbá na udržiavanie priateľských vzťahov s ostatnými krajinami sveta.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom