Kopírovanie dizajnu, funkcií alebo používateľského prostredia je už dnes bežná prax niektorých výrobcov. Jedná sa hlavne menej známych z ďalekej Číny, kde ‚‚požičanie’’ nápadu je omnoho lacnejšie ako platiť ľudí, ktorí by vyrobili niečo vlastné.

Dôkazom je aj zariadenie s názvom iMI X, kde už je názvu jasne poznať, odkiaľ sa brala inšpirácia pri vytváraní. Logo je podobné tomu, aké má Xiaomi a X v názve zas patrí najnovšiemu a najpokročilejšiemu smarfónu spoločnosti Apple.

Podobnosť takmer vo všetkom

Nielen názov, ale hlavne používateľské prostredie akoby z oka vypadlo tomu v iPhonoch. Sklenené telo zas náramne pripomína Xiaomi Mi6. Predná strana je taktiež podobná ‚‚10-ke’’ a dominuje jej 5,7″ displej s pomerom strán 18:9. To však nie je všetko a iMI X prichádza aj so skenerom tváre a či dúhovky oka. O kvalite by sme však mohli dlho polemizovať.

Aký hardvér skrýva?

Zadná strana je vybavená duálnym fotoaparátom s rozlíšením 13 MPx. Čo sa týka pamäťových kapacít, na predaj budú dve verzie. Prvá ponúkne kombináciu 3 GB RAM + 32 GB úložisko, respektíve druhá 4 GB RAM + 64 GB úložisko. Operačným systémom je Anroid 7.0 Nougat doplnený o prostredie iMI UI. O tom, aký procesor sa nachádza vo vnútri zariadenia, však napadlo ani slovo. Na 99 % to ale bude nejaký MediaTek.

iMI X
Zobraziť celú galériu (3)
Tera Aungruttanun / Facebook

Čo sa týka cien, najslabšia verzia stojí 4990 thajských bahtov (130 €), zatiaľ čo verzia s väčšou pamäťou RAM a úložiskom ťa bude stáť 5990 bahtov (152 €). Na trh majú prísť aj verzie s vylepšenými špecifikáciami. Je však nepravdepodobné, že by sa zariadenie objavilo na našom trhu, ba čo viac, možno tento smartfón okamžite zrušia, akonáhle sa oficiálne dostane do predaja.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom