Sci-fi klasika Vojna svetov ožije v novom filme. Nepôjde o pokračovanie Spielbergovho hitu z 2005, ale o novú adaptáciu knižnej predlohy. Planéta Zem sa tak opäť ocitne pod útokom mimozemských votrelcov, tentokrát ju bude zachraňovať trojica mladých astronómov, informuje Collider.

Neznámy režisér Junaid Syed v kinách už čoskoro predstaví svoju ambicióznu novinku War of the Worlds: The Attack. Vychádzať bude z knižnej sci-fi Vojna svetov od spisovateľa H. G. Wellsa, autor filmu však hodlá osloviť mladšiu generáciu divákov a v novinke predstavuje viacero zmien.

V centre príbehu bude stáť trio mladých astronómov, ktorí sledujú podivný meteorit mieriaci k Zemi. Čoskoro po jeho dopade sa ukáže, že mimozemský objekt na našu planétu dostal pokročilé mimozemské stroje, ktoré okamžite začnú s kolonizáciou.

Technológie armády sú proti nepriateľovi absolútne nefunkčné a jedinou možnosťou je útek. Neskôr sa navyše ukáže, že mimozemšťania na svoj útok trpezlivo čakali a začali ho s chirurgickou presnosťou. Ľudstvo sa teda ocitá prahu vyhladenia a musí o svoju záchranu bojovať všetkými dostupnými prostriedkami.

Na Slovensku zatiaľ nie

War of the Worlds: The Attack aktuálne dostal svoj prvý trailer, ktorý potvrdzuje klasický príbeh útoku mimozemšťanov na Zem. Príjemným prekvapením je, že aj napriek neznámemu režisérovi, hereckému obsadeniu a citeľne nižšiemu rozpočtu, než s akým pri rovnakom námete pracoval Steven Spielberg, prichádzajúca novinka vôbec nevyzerá zle.

Akčných scén bude vo filme pravdepodobne pomenej a príbeh sa bude sústrediť predovšetkým na trojicu mladých hrdinov, nič však nenasvedčuje tomu, že by si mal Junaid Syed v kinách spraviť hanbu.

War of the Worlds: The Attack má premiéru naplánovanú na 21. apríla tohto roka, slovenské kiná však snímka s veľkou pravdepodobnosťou obíde, keďže premiéru neznámeho sci-fi u nás zatiaľ nechystá žiaden z distribútorov.

V prípade diváckeho úspechu sa to však môže zmeniť. Minulý rok napríklad slovenské kiná najskôr obišlo sci-fi Všetko, všade, naraz, neskôr ho vďaka vrelému prijatiu v kinách dodatočne videli aj slovenskí diváci.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú