IKEA už dávno nie je predajcom, ktorý predáva iba nábytok do domácnosti. Okrem širokého sortimentu bytového zariadenia si u nich môžeš kúpiť napríklad aj káble na nabíjanie tvojich zariadení.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Predajca má už nejakú dobu vo svojom sortimente zaradené Micro-USB a USB-C káble na nabíjanie smartfónov. Teraz však do predaja zaradili aj tie s Lightning konektorom, ktoré sú určené pre Apple zariadenia.

Pýtaš sa, prečo by si si mal kupovať káble v obchode s nábytkom? Dôvodov je hneď niekoľko.

Okrem toho, že kábliky od IKEI sú naozaj kvalitné a potiahnuté textíliou, tie s Lightning konektorom disponujú aj certifikáciou MFi, čo znamená, že vám na Apple produktoch budú zaručene fungovať. To pri niektorých lacných kábloch z Číny nie je vždy zaručené. Ďalším pozitívom je aj cena samotných káblov, ktorá je priam fantastická.

Za 1.5 m kábel USB-C či Micro-USB zaplatíš 3,99 € a za Lightning kábel rovnakej dĺžky 7,99 €. Objednávanie lacných káblov z Číny tak úplne stráca význam, z IKEI ho môžeš mať hneď, vo výbornej kvalite a za fantastickú cenu. Ak by sa ti práve jeden kábel navyše hodil, dlho neváhaj. IKEA ich má naskladnené aj na Slovensku, no ich počet však nie je veľký.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
50%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
50%
Neznášam to
0%
O autorovi
Mário Šimovič
Som mladý chalan, predovšetkým sa venujem aplikovanej informatike a programovaniu, ale taktiež sa zaujímam o technické novinky zo sveta a hudbu. Takisto rád skúšam nové zariadenia a značky z čínskeho trhu.