IKEA už dávno nie je predajcom, ktorý predáva iba nábytok do domácnosti. Okrem širokého sortimentu bytového zariadenia si u nich môžeš kúpiť napríklad aj káble na nabíjanie tvojich zariadení.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Predajca má už nejakú dobu vo svojom sortimente zaradené Micro-USB a USB-C káble na nabíjanie smartfónov. Teraz však do predaja zaradili aj tie s Lightning konektorom, ktoré sú určené pre Apple zariadenia.

Pýtaš sa, prečo by si si mal kupovať káble v obchode s nábytkom? Dôvodov je hneď niekoľko.

Okrem toho, že kábliky od IKEI sú naozaj kvalitné a potiahnuté textíliou, tie s Lightning konektorom disponujú aj certifikáciou MFi, čo znamená, že vám na Apple produktoch budú zaručene fungovať. To pri niektorých lacných kábloch z Číny nie je vždy zaručené. Ďalším pozitívom je aj cena samotných káblov, ktorá je priam fantastická.

Za 1.5 m kábel USB-C či Micro-USB zaplatíš 3,99 € a za Lightning kábel rovnakej dĺžky 7,99 €. Objednávanie lacných káblov z Číny tak úplne stráca význam, z IKEI ho môžeš mať hneď, vo výbornej kvalite a za fantastickú cenu. Ak by sa ti práve jeden kábel navyše hodil, dlho neváhaj. IKEA ich má naskladnené aj na Slovensku, no ich počet však nie je veľký.

O autorovi
Mário Šimovič
Som mladý chalan, predovšetkým sa venujem aplikovanej informatike a programovaniu, ale taktiež sa zaujímam o technické novinky zo sveta a hudbu. Takisto rád skúšam nové zariadenia a značky z čínskeho trhu.