IKEA na Slovensku spustila nový nástroj IKEA Kreativ, ktorý využíva najnovšie technológie na plánovanie interiérov. Dostupný je pre všetkých zákazníkov v mobilnej aplikácii a na webe IKEA.sk/kreativ. Ovláda sa jednoducho a zákazníkov tak inšpiruje k tomu, aby využili svoju kreativitu.  Nábytkový gigant tak všetkým ukázal budúcnosť nakupovania a ako bude zariadenie vyzerať v prostredí ich domova, a to formou realistických interaktívnych návrhov.

Prenesie ťa do hry Sims

Kto v minulosti skúsil hru Sims, vie o čo sa jedná. Zariaďuješ si domácnosť, ktorú si vieš vyskladať podľa vlastných predstáv. IKEA Kreativ sa od hry Sims nijak nelíši a tiež ti umožní prerobiť si akúkoľvek izbu na vysnívaný domov.

IKEA Kreativ ti zmení domácnosť na nepoznanie

O všetko sa postará AI

Brutálna novinka od IKEA využíva na rozpoznávanie priestoru neurónové siete AI, ktoré boli špeciálne vytrénované na rozpoznávanie objektov a geometrie vnútorných priestorov, algoritmy stereovidenia pre videnie v 3D, algoritmy počítačovej fotografie na snímanie širokouhlých fotografií a 3D grafika zmiešanej reality na dosiahnutie realistickosti.

Algoritmy umelej inteligencie prostredia IKEA Kreativ tiež umožňujú vymazať zo scény časť existujúceho nábytku alebo pokojne všetok, aby zákazníci mohli navrhovať v úplne prázdnych priestoroch.

IKEA Kreativ je jednoznačne prelomový nástroj nie len pre ľudí, ktorí sa chystajú zariaďovať si svoj prvý domov, ale rovnako tak aj pre tých, ktorí plánujú úpravy existujúcich priestorov.

My sme si túto funkciu na oficiálnom predstavení aplikácie vyskúšali a funguje dokonalo. Niečo podobné som v zapätí skúsil aj s Galaxy AI (odstránenie objektu z fotky a pridanie nového), ale v porovnaní s AI apkou IKEA Kreativ sa má Samsung stále čo učiť.

IKEA

Základnú technológiu prostredia IKEA Kreativ vyvinula spoločnosť Geomagical Labs so sídlom v Silicon Valley, ktorá sa zaoberá umelou inteligenciou a priniesla do radov spoločnosti taký nástroj, ktorý si nebudeš vedieť vynachváliť.

S IKEA Kreativ zmenia zákazníci nakupovanie na zážitok:

  • Preskúmať výrobky IKEA v inšpiratívnych 3D showroomoch – Môžeš preskúmať výrobky IKEA, ich kombinácie a nápady na zariadenie miestností vo viac ako 50 inšpiratívnych 3D showroomoch, ktoré sú k dispozícii na novej stránke návrhu na sk. Ľahko si vyskúšať výrobky IKEA v realistických priestorových usporiadaniach. Môžeš ich vymieňať, presúvať, otáčať, skladať a vešať.
  • Navrhovať vlastné priestory – Funkciou IKEA Kreativ Scene Scanner™ zabudovanou do aplikácie IKEA môžeš jednoducho vytvárať upraviteľné realistické 3D repliky svojich vlastných priestorov. Stačí si vytvoriť sériu fotografií miestnosti, ktoré sa potom automaticky zostavia do širokouhlej interaktívnej repliky priestoru s presnými rozmermi a perspektívou. Tiež môžeš „vymazať“ existujúci nábytok z konkrétnej scény, umiestniť na ňu nový nábytok IKEA, rýchlo si prejsť rôzne alternatívy a vytvoriť nový kompletný návrh miestnosti.
  • Využitie kdekoľvek a kedykoľvek – Keď si zákazníci vytvoria dokonalý návrh miestnosti, môžu pridať jednotlivé výrobky do nákupného košíka, uložiť si nápady do účtu IKEA a dokonca ich zdieľať s rodinou a priateľmi a vzájomne sa radiť či inšpirovať. Keďže virtuálne miestnosti sa ukladajú do cloudu, je možné sa k nim znova dostať prakticky odkiaľkoľvek. Zákazníci si návrhy dokonca môžu priniesť do obchodného domu, a to v mobilnej aplikácii IKEA.

K aplikácii k IKEA Kreativ máš prístup úplne zadarmo. Stačí si stiahnuť aplikáciu IKEA z obchodu Apple App Store alebo Google Play alebo na stránke IKEA.sk.

Viac ako polovica Slovákov plánuje do dvoch rokov zmenu bývania

Podľa najnovšieho prieskumu Life at Home od IKEA, ktorý skúmal vzťah Slovákov k domovu, plánuje v nasledujúcich dvoch rokoch zmeniť svoje bývanie viac ako polovica respondentov. Zistenia ukazujú, že 57 % respondentov považuje svoj domov za najpríjemnejšie miesto na trávenie času.

Navyše, 29 % Slovákov má v pláne sa sťahovať a ďalších 26 % chce investovať do rekonštrukcie svojho súčasného bývania. V reakcii na túto potrebu spustila IKEA v máji nový plánovací nástroj IKEA Kreativ, ktorý je súčasťou mobilnej aplikácie a je možné ho používať aj v desktopovej verzii na webe IKEA.sk/kreativ. Umožňuje používateľom efektívne a kreatívne plánovať interiéry svojich domovov v rozšírenej realite.

Pravdepodobnosť sťahovania sa znižuje s vekom respondenta. Zatiaľ čo medzi Generáciou Z uvažuje o sťahovaní 68 %, u Baby Boomers je to iba 8 %. Staršie generácie majú tiež väčší sklon k renovácii svojho súčasného bývania ako mladšie (33 % oproti 7 % u Generácie Z). Vlastníci domov sa sťahujú menej pravdepodobne ako nájomníci, ale častejšie sa rozhodujú pre renováciu.

Ak sa do niektorých zo skúpim radíš aj ty, alebo máš v pláne zmenu interiéru, IKEA Krativ sa o všetko postará.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú