iFixit: Rozobrať OnePlus 2 je celkom ľahké

banner-oneplus2
Stránka iFixit rozoberá a hodnotí „rozoberateľnosť“ smartfónov. Medzi tie najväčšie lákadlá samozrejme patria vlajkové lode a tá najnovšia od OnePlus, OnePlus 2, sa taktiež dočkala.

Sleduj FónyzČíny.sk aj na FacebookuGoogle+ Instagrame!

Oneplus 2 dopadol v tomto teste veľmi dobre, síce nie najlepšie, ale patrí medzi tie ľahšie rozoberateľné smartfóny. Výhodou je, že OnePlus použil bežné skrutky, takže nebudete musieť dokupovať špeciálne náradie. Veľký problém nebude ani s USB Type-C konektorom, keďže je pripojený len na jeden kábel a nie je problém ho vymeniť. Menšie problémy budete mať s batériou, ktorá je vstavaná, no veľký odpor klásť nebude. Najhoršie je na tom digitizér a displej. Tie sú k sebe pritavené, takže nielen, že je treba vymeniť oba komponenty pri oprave, ale na vybratie budete potrebovať  teplovzdušnú pištoľ. Pri tomto môže aj menšia chybička spôsobiť ešte väčšiu škodu.

OnePlus Two môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>


Celkovo získal OnePlus 2 pekných 7 bodov z 10 a je zaradený medzi zariadenia, ktoré si opravíte aj sami. S výnimkou pre digitizér a displej. Celé rozoberanie si môžete pozrieť na videu nižšie.

Zdroj: Gizmochina.com, iFixit.com

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
0%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Juraj Vasek
Som študent Gymnázia Viliama Paulinyho - Tótha v Martine. Venujem sa výrobe programov a webových stránok. Vlastnil som mobily ako iNew V3, Doogee DG550 a UMI Zero, Elephone P9000 a veľa ďalších. Aktuálne používam Xiaomi Mi5. V prípade akýchkoľvek otázok sa ma nebojte kontaktovať na [email protected]