Spoločnosť Samsung Electronics Co. Ltd. v priebehu svojej tlačovej konferencie na veľtrhu IFA 2018 oznámila svoj vstup do oblasti rozlíšenia 8K a predstavila televízor Q900R QLED 8K doplnený o technológiu umožňujúcu zvýšenie rozlíšenia na 8K s využitím umelej inteligencie (8K AI Upscaling).

Tento QLED 8K televízor bude na trhu k dispozícii v troch verziách s ultraveľkou obrazovkou (65″, 75″ a 85″) a ponúkne celý rad vylepšení súvisiacich s prechodom na rozlíšenie 8K vrátane technológií Real 8K Resolution, Q HDR 8K a Quantum Processor 8K vyvinutých pre uvedenie obrazu v kvalite 8K do reálneho života. Nové 8K QLED televízory radu Q900R sa začnú predávať vo vybraných obchodoch v ČR a SR od konca septembra 2018.

Televízor Samsung QLED 8K s technológiou 8K AI Upscaling je súčasťou dlhodobej vízie spoločnosti Samsung, ktorej cieľom je zamerať sa na 8K ako na najdetailnejšie a najvernejšie rozlíšenie obrazu, aké je na trhu k dispozícii.

„Spoločnosť Samsung už niekoľko rokov neúnavne pracuje na tom, aby sa celé odvetvie posunulo v špičkovej kvalite obrazu vpred, a predstavenie televízorov QLED 8K s technológiou 8K AI Upscaling je pri pohľade do budúcnosti zobrazovacích zariadení neoddeliteľnou súčasťou tohto úsilia,“ vyhlásil Jongsuk Chu, senior viceprezident divízie Visual Display spoločnosti Samsung Electronics.

„Nesmierne nás teší, že môžeme Q900R predstaviť spotrebiteľom, a sme presvedčení, že im naše nové modely s podporou 8K poskytnú brilantné farby, ostrý obraz a dokonalý zvuk.“

Pre reprodukciu obrazu v kvalite 8K je Samsung Q900R vybavený technológiou Real 8K Resolution, ktorá dokáže dosiahnuť maximálny jas na úrovni 4000 nitov – čo je štandard podporovaný väčšinou filmových štúdií.

Toto riešenie umožňuje televízoru produkovať štyrikrát viac pixelov než TV s rozlíšením 4K UHD a šestnásťkrát viac pixelov než televízoru s rozlíšením Full HD. Televízor Q900R zahŕňa taktiež technológiu Q HDR 8K s podporou HDR (High Dynamic Range) 10+, ktorá optimalizuje úroveň jasu a produkuje prirodzené farby, a umožňuje tak dosiahnuť presnejšie taký obrazový výraz, aký tvorcovia zamýšľali.

Umelá inteligencia pre zlepšenie rozlíšenia

Patentovaná technológia 8K AI Upscaling opierajúca sa o využitie umelej inteligencie prichádza súčasne s kvalitou obrazu a zvuku, ktorá bez ohľadu na kvalitu alebo formát pôvodného zdroja, zodpovedá štandardu 8K. Či už používateľ sleduje obsah prostredníctvom streamingovej služby, set-top boxu, HDMI, USB alebo dokonca mobilného zrkadlenia, Quantum Processor 8K rozpozná a prevzorkuje obsah do rozlíšenia 8K.

Okrem toho bude mať Q900R priame zadné podsvietenie Direct Full Array Elite pre zvýšenie kontrastu a presné riadenie podsvietenia a bude taktiež pokrývať 100 % farebný priestor, a ponúkne tak užívateľom miliardy farebných odtieňov pre doposiaľ najčistejšie a najpresnejšie farebné podanie.

Q900R sa zameriava na efektivitu spotrebiteľov a obsahuje celý rad nových funkcií, ktoré im umožnia používať televízor inak, a to pri zachovaní najvyššej kvality obrazu a zvuku. Televízor napríklad rozpozná a analyzuje celý rad pripojených zábavných zariadení, ako sú audio zariadenia pripojené cez optický kábel s diaľkovým ovládačom One Remote, následne automaticky prepne zdroj obrazu a audio výstup pre optimálny zážitok zo sledovania.

Štýlové funkcie ako režim Ambient boli vylepšené tak, aby televízor hladko splynul s okolitým priestorom, a zobrazujú na obrazovke prekrásne fotografie, predpoveď počasia, správy a ďalšie informácie. Kábel One Invisible Connection, ktorý sa dodáva štandardne v dĺžke 5 m, zahŕňa optické aj napájacie vedenie, a dáva tak užívateľom väčšiu slobodu pri rozhodovaní o tom, kam a ako televízor umiestniť.

Inteligentné vylepšenia, napríklad aplikácia SmartThings, zjednodušujú užívateľom život a rozširujú schopnosti televízora Q900R, pokiaľ ide o prístup k informáciám, a Universal Guide poskytuje personalizované odporúčania pre jednoduché vyhľadanie naživo prenášaného alebo OTT obsahu v televízore.

Veľtrhu IFA 2018 sa zúčastňujeme na pozvanie spoločnosti Samsung

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom