Robota Sophia ti zrejme netreba bližšie približovať. Ide o skvost dnešných technológií a ukážku toho, akými krokmi sa uberá vývoj umelej inteligencie. Najnovšie sa ukázal priamo v šou Jimmyho Fallona, ktorá bola venovaná robotickej tématike. V nej ukázal svoje nové schopnosti a nakoniec si spoločne zaspievali duet.

Sophia je tiež prvým robotom, ktorý získal oficiálne občianstvo Saudskej Arábie. Chvíľku potom tam začal bojovať za ženské práva a dokonca sa vyjadril, že by si v budúcnosti chcel založiť vlastnú rodinu. Aj keď sa nájdu ľudia, ktorí by si určite dali povedať, pôsobilo to zvláštnym dojmom a rôzne ohlasy hovorili o tom, aby sa dával veľký pozor na vývoj umelej inteligencie, aby sme sa nedopracovali do stavu, kedy bude inteligentnejšia ako my ľudia.

Nový hlas pomocou umelej inteligencie

Príchod samotného robota začína v 4:42 videa a samotný spev v čase 7:38. Ešte pred samotným duetom Sophia priznal, že dostal nový update, s ktorým dokáže spievať karaoke, čo sa neskôr aj využilo. Stačilo povedať akéhokoľvek autora a názov piesne a robot si danú pieseň automaticky stiahol a to vrátane podobného hlasu (čo na to autorské práva? :-). Celé video si môžeš pozrieť nižšie. Za pozretie určite stojí celé video.

Po pravde im to ide celkom dobre, aj keď to pôsobí trochu zvláštne. Je však obdivuhodné, kam sa technológia posúva každým dňom a bude zaujímavé sledovať, kam sa až dostaneme. A to nie len v prípade Sophie, ale tiež aj robotov od Boston Dynamics, ktoré dokážu neuveriteľné kúsky, no ich zameranie je trochu iné. V prípade Sophie je cieľom vývin umelej inteligencie a čo najviac sa priblížiť človeku.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP