Šéf Huawei: Naším reálnym konkurentom je Samsung, nie Xiaomi

Spoločnosť Huawei je na trhu už dobre známa, o čom svedčia aj výsledky predaja smartfónov z minulého roka. V roku 2014 Huawei predal 75 miliónov smartfónov, s čím sa zaraďuje medzi prvých troch najväčších čínskych výrobcov inteligentných telefónov. Je už dobre známe, že vedúcimi spoločnosťami na trhu so smartfónmi sú Samsung a Apple, zatiaľ čo Huawei priamo súťaží s Lenovo, Xiaomi a ďalšími o tretiu priečku. Avšak, z hľadiska  šéfa Huawei, Richarda Yu, je pre nich skutočným konkurentom Samsung, nie Xiaomi.

HUAWEI Ascend Mate M7 môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

Nie sme si úplne istí, prečo vedúci Huawei výslovne „zaútočil“ na Xiaomi, ale podľa čínskej webovej stránky Zol, Richard Yu uviedol, že značka Redmi nemá „žiadnu šancu“ v segmente high-end zariadení. Pokračoval tým, že najnovší Xiaomi Mi Note neponúka žiadne výhody oproti Huawei Ascend Mate7 a ani Xiaomi Mi4 oproti Huawei Honor 6 Plus. Zdá sa, že Huawei vidí všetky Xiaomi smartfóny ako smartfóny strednej triedy, ktoré sa nedajú s Mate7, Ascend P7 alebo Honor 6 Plus ani porovnať.

Nie je to tak dávno, čo Richard Yu kritizoval spoločnosti Xiaomi a Meizu pre použitie QuadHD displeja pre svoje najnovšie vlajkové lode. To však nevyhnutne neznamená, že na trhu neuvidíme žiadne Huawei smartfóny s QuadHD displejmi.

Určite budeme sledovať, ako bude tento boj medzi čínskymi výrobcami pokračovať. Rok 2015 je nepochybne veľmi zaujímavý rok, pokiaľ ide o rivalitu na trhu so smartfónmi a tešíme sa na to, ktorý výrobcovia budú na konci roka patriť medzi víťazov.

Zdroj: Phonearena.com

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
0%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Kristián Hrušovský
Zakladateľ portálu FonTech.sk, milovník IT, smartfónov a kvalitnej hudby. Nepohrdnem ani kvalitnou turistikou na horskom bicykli či dobrým jedlom. Kontaktovať ma môžete na [email protected]
  • Albert Moravec

    Zajímavé, zrovna tohle bych od Huawei, který se držel poslední roky mezi nejlepšími spíše zuby nehty, nečekal.