banner-p9
Čo to ten Huawei stvára? Pred niekoľkými dňami spoločnosť pridala na Google + fotografiu, ktorá má zachytiť nesporné kvality duálneho Leica fotoaparátu vlajkovej lodi P9. Ako sa však hovorí, „nie je všetko zlato, čo sa blyští“ a čínsky gigant si spravil poriadnu hanbu.

Sleduj FónyzČíny.sk aj na FacebookuGoogle+ Instagrame!

Spomínaná fotografia bola nádherná a pravdu povediac, na smartfón až moc dobrá. Nikto by si určite nič nevšimol, ak by sa Huawei nerozhodol nahrať fotografiu na sociálnu sieť Google +. Na tej sa z každej fotografie vyberajú dáta EXIF, ktoré ukážu presné vlastnosti fotografie, respektíve to, s čím bola fotka vytvorená. Tu nastáva tá najzaujímavejšia situácia. Fotografia nebola ani zdaleka vytvorená s Huawei P9, no so špičkovým full-frame fotoaparátom Canon EOS 5D Mark III (cena 2400 €), ktorý mal nasadený jeden z najlepších objektívov na trhu, Canon EF70-200 f/2.8L IS II USM (cena okolo 1700 €). Táto kombinácia dosahuje cenu závratných 4100 €.

Huawei P9 môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>


Huawei-p9-photo-controversy
Huawei už vydal oficiálne stanovisko na sociálnej sieti a fotografiu ihneď stiahol. Vo vyjadrení sa dušoval, že sa jednalo o fotku z natáčania reklamy, ktorá mala inšpirovať komunitu a toto nedorozumenie určite nebolo zámerom. Výrobca na záver statusu dodal, že fotografiu okamžite stiahol a ešte raz sa fanúšikom veľmi ospravedlňuje. Na túto situáciu si môže každý z nás vytvoriť vlastný názor.

huawei_p9_canon5d

Spomínaná fotografia, na ktorú sa znieslo množstvo kritiky

Zdroj: Gizmochina

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom