Huawei predstavil cenovo dostupné modely Y3 a Y5 druhej generácie

banner-p9
Po predstavení vlajkovej lode Huawei P9 sa môže začať výrobca sústreďovať na ďalšie smartfóny. A práve dnes sa rozhodol oživiť najnižšiu triedu smartfónov, medzi ktorú patrí napríklad aj Huawei Y3 a Huawei Y5.

Sleduj FónyzČíny.sk aj na FacebookuGoogle+ Instagrame!

Tieto dva smartfóny dnes dostávajú svojich nástupcov, ktorí sa budú volať Huawei Y3 II a Huawei Y5 II. Oba smartfóny sa budú deliť na dve verzie, a to s 3G a 4G pripojením. Začnime teda s najlacnejším Huawei Y3 II. Na svoje si prídu milovníci menších uhlopriečok, a to vďaka kompaktnému 4.5-palcového displeju s rozlíšením 854 x 480 pixelov. 3G verzia príde so 4-jadrovým čipsetom MediaTek MT6582 o takte 1 GHz, kým 4G verzia príde s o niečo výkonnejším procesorom MediaTek MT6735P s rovnakým počtom jadier a rovnakým taktom. Multitasking bude mať na starosti pamäť RAM o veľkosti 1 GB a vystačiť si budete musieť aj s 8 GB úložiskom. Čo sa týka fotoaparátov, tak zadný disponuje rozlíšením 5 MPx a predný 2 MPx. Samozrejmosťou je aj bežná konektivita v podobe Wi-Fi, Bluetooth, GPS a microUSB. Zo špecifikácií nakoniec spomenieme batériu, ktorá bude mať kapacitu 2100 mAh. Cena 3G verzie smartfónu by sa mala pohybovať niekde medzi 40 až 54 €. Cena 4G verzie sa bude pohybovať v rozmedzí 54-68 €.

HUAWEI Y3 môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>


huawei_y5_ii_screen

Druhý zo smartfónov, Huawei Y5 II, disponuje už väčším, 5-palcovým displejom s HD rozlíšením. Pod kapotou sa nachádzajú rovnaké procesory, ako v prípade modelu Y3 II, takt sa však zvyšuje z pôvodného 1 GHz na 1,3 GHz. Zvyšok špecifikácií je už totožný s vyššie spomínaným smartfónom. Ceny však v tomto prípade nie sú známe. Huawei si pre záujemcov pripravil aj celkom slušný počet farebných prevedení. Nebude chýbať biele, zlaté, ružové, modré a čierne prevedenie. Dostupnosť taktiež nie je známa.

Huawei-Y3-II-side

huawei y3 ii & y5 ii nahlad2

Zdroj: Gizmochina.com

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
100%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Peter Puhovich
Študent so zameraním na grafický dizajn, fanúšik smartfónov, ale aj iných IT zariadení. O technológie som sa začal zaujímať vďaka svojmu prvému Android tabletu a po čase ma zaujali aj čínske zariadenia. Ak budete mať akékoľvek otázky, môžete ma kontaktovať e-mailom alebo na sociálnych sieťach.