Huawei za prvú polovicu 2015 predal viac ako 48 miliónov smartfónov!

Čínskym spoločnostiam sa v posledných mesiacoch celkom darí a potvrdzuje to aj Huawei počtom predaných smartfónov za prvú polovicu tohto roku.

Sleduj FónyzČíny.sk aj na FacebookuGoogle+ Instagrame!

Huaweiu sa za posledných pár mesiacov darilo viac ako nadpriemerne. Včera vydali počet predaných kusov za prvú polovicu tohto roku a čísla sú naozaj neuveriteľné. Celkovo bolo predaných viac ako 48 miliónov kusov, presnejšie až 48,2 milióna. Oproti minulému roku je to nárast v zisku 87%. Najväčší narasť pocítili v Číne (dvojnásobok oproti minulému roku), Španielsku a Taliansku. Predpoklady na druhú polovicu roka sú ešte o niečo lepšie, keďže by mal celkový počet kusov za tento rok dosiahnuť až 100 miliónov. Čísla Huawei sú dokonca lepšie ako u Xiaomi, tí predali „len“ 34,2 milióna smartfónov.


MUS_3147

Vlajková loď Huawei P8

Ak by Huawei pokračoval v takomto tempe, mohol by sa pobiť o najlepšie celosvetové predaje so Samsungom alebo Appleom, na ktorých sa snaží dotiahnuť Xiaomi. V druhej polovici roka by Huawei mohol zahviezdiť pripravovaním Nexus smartfónom pre Google, ktorý by mal byť predstavený v septembri alebo októbri.

Zdroj: Gizchina.com

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
0%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Juraj Vasek
Som študent Gymnázia Viliama Paulinyho - Tótha v Martine. Venujem sa výrobe programov a webových stránok. Vlastnil som mobily ako iNew V3, Doogee DG550 a UMI Zero, Elephone P9000 a veľa ďalších. Aktuálne používam Xiaomi Mi5. V prípade akýchkoľvek otázok sa ma nebojte kontaktovať na [email protected]