Tento týždeň patrí rozhodne čínskych spoločnostiam. Najprv to v plnej paráde vybalilo Xiaomi, ktoré predstavilo Mi MIX 2S, herný notebook a reproduktor a v zápätí hneď Huawei, ktorý predstavil model P20 a P20 Pro.

Pri týchto dvoch to však neskončilo. To, o čom sa minulý týždeň hovorilo sa dnes naplnilo a svetlo sveta uzrel Huawei Porsche Design Mate RS. Ide o impozantné zariadenie, ktoré ponúka to najlepšie na trhu, no nebojí sa za to vypýtať ani mastnú sumu.

Jedinečná spolupráca s automobilkou

Prvýkrát sme mohli spoluprácu Porsche a Huawei vidieť koncom roku 2016, keď bolo predstavené zariadenia Huawei Mate 9 Porsche Desing. Išlo o skutočne jedinečné dielo, ktoré vynikalo v záplave smartfónov s takmer rovnakým dizajnom. Podobne nastupuje aj Mate RS, ktorý prichádza ako mix toho najlepšieho z P20 Pro (trojitá kamera) a Galaxy Note 8 (žiadny zárez, len obrovská zakrivená obrazovka).

 

Čo sa týka dizajnu, ten je veľmi decentný, no zároveň exkluzívny. Vôbec po prvýkrát môžme vidieť u tohto výrobcu zakrivený displej po stranách. Ten je hneď 6 palcový a ide o panel typu OLED. V jeho vnútri sa navyše nachádza čítačka odtlačka prstov. Tú navyše dopĺňa ďalšia na druhej strane. Ak opomeniem koncept výrobcu Vivo, ktorý mal tiež čítačku odtlačkov pod displejom, ide tak o prvé zariadenie na trhu, ktoré túto technológiu ponúka.

Cena a dostupnosť

V Európe sa tento model začne predávať už 12. apríla. Dostupné budú dve varianty, ktoré sa od seba budú líšiť veľkosťou vnútorného úložiska. Verzia s 256 GB sa bude predávať za 1695 €, zatiaľ čo v najvyššej konfigurácii s 512 GB úložiskom si budeš musieť pripraviť 2095 €. Obe verzie budú mať veľkosť RAM 6 GB, procesor Kirin 970 s AI a batériu s kapacitou 4000 mAh. Nechýba ani podpora bezdrôtového nabíjania či stereo reproduktory.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom