banner-mate-8Predstavenie nových vlajkových lodí spoločnosti Huawei sa nezadržateľne blíži a tak sa ani nečudujeme, že úniky informácií vidíme čoraz častejšie. Nová vlajková loď by mala prísť až v štyroch verziách, a to už 6. apríla v Londýne.

Sleduj FónyzČíny.sk aj na FacebookuGoogle+ Instagrame!

Vlajková loď bola tentokrát zaznamenaná v benchmarkovej aplikácii GFXBench a pravdepodobne sa jedná o verziu smartfónu s prívlastkom „Plus“. Vieme to najmä vďaka procesoru, nakoľko základná verzia P9 by mala disponovať procesorom Kirin 950 a v testovanom smartfóne bežala vylepšená verzia procesoru, teda Kirin 955. Ostatné špecifikácie len potvrdzujú to, čo sme sa dozvedeli z predchádzajúcich únikov. Testovaný smartfón mal 5.1-palcový displej s FullHD rozlíšením, spomínaný Kirin 955, 3 GB RAM, 16 GB úložisko a 12 MPx fotoaparát. Huawei už potvrdil spoluprácu so známym výrobcom fotoaparátov Leica a tak je teda viac než isté, že smartfón bude vybavený práve duálnym 12 MPx fotoaparátom so šošovkami tejto spoločnosti. Samozrejmosťou je Android v najnovšej verzii 6.0 Marshmallow.

huawei p9 gfxbenchVýkon smartfónu však naďalej vyzerá veľmi biedne, nakoľko ak by sme si testovaný smartfón porovnali napríklad so Xiaomi Mi5 Pro, tak rozdiel v číslach je obrovský a Huawei naozaj ešte má čo dobiehať.

huawei p9 vs mi5 pro gsfbench

Huawei P9 (vľavo) vs. Xiaomi Mi5 Pro (vpravo)

Keďže má Huawei P9 prísť až v 4 verziách a každým únikom sa jednotlivé špecifikácie trochu menia, začína v nich byť menší zmätok. Predstavenie sa však koná už zajtra, 6.4., takže sme veľmi blízko oficiálnym a pravdivým informáciám. Cena spomínaného Huawei P9 Plus by sa pritom mala pohybovať na úrovni 504 €.

Na záver tu ešte máme ďalší render Huawei P9 / P9 Plus, ktorý len opäť potvrdzuje prítomnosť duálneho fotoaparátu. Tentokrát sa však pri ňom už nachádza aj logo spoločnosti Leica.

huawei-p9-dualny-fotoaparat-leica2

Zdroj: GFXBench.comGizchina.com

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP