Huawei približne pred mesiacom predstavil najnovší smartfón z rady P, Huawei P8, ale už teraz majú plány na jeho nástupcu, P9. Ten by sa mal objaviť niekedy cez budúci rok a ponúkne hneď niekoľko noviniek.

Sleduj FónyzČíny.sk aj na Facebooku a Google+!

Smartfón by mal mať označenie IP03 a dizajn smartfónu by mal byť zakrivený. Okrem toho by mal na zadnej strane pribudnúť snímač odtlačkov prsta. Nie sme si istí, či bude zakrivenie v štýle LG G flex alebo sa bude jednať len o zakrivenie bočných strán displeja. Medzi dohadmi sa objavilo aj pár parametrov. Displej by mal zostať rovnaký ako na P8, teda 5,2-palcový, fotoaparát by mal dostať upgrade na 16 MPx a ako procesor by mal byť použitý zatiaľ pripravovaný Kirin 950 od Huawei.

Huawei-P8 (4)

Najnovšia vlajková loď Huawei, Huawei P8


HUAWEI P8 môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

Práve procesor by mohol byť jedným z lákadiel nového Huawei P9. Podľa informácií sa Huawei pri Kirin 950 viac zameria na výkon ako výdrž a aj preto budú použité jadrá Cortex-A72 a najnovšia Mali grafika. Jeho predstavenia by sme sa mali dočkať niekedy na konci tohto roka. P8 je na trhu len mesiac, ale aj tak patrí medzi populárne smartfóny a je dosť pravdepodobné, že aj P9 bude mať takýto úspech.

Zdroj: Phonearena.com

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP