Aký výkonný je Huawei P9? Pozrite si prvé výsledky benchmarkov

Teraz čítate
Aký výkonný je Huawei P9? Pozrite si prvé výsledky benchmarkov

banner-mate-8
Pred niekoľkými dňami sme boli svedkami predstavenia novej vlajkovej lode spoločnosti Huawei s modelovým označením P9. Novinka zaujme na prvý pohľad, či už luxusným dizajnom alebo excelentnými špecifikáciami. Ako to už býva u spoločnosti Huawei zvykom, pri výrobe bol použitý procesor z vlastnej dielne, Kirin 955. O výkone novinky sa viedli rôzne špekulácie, dnes sa však na internete objavili prvé benchmarky.

Sleduj FónyzČíny.sk aj na FacebookuGoogle+ Instagrame!

Oproti predchodcovi, procesoru Kirin 950, vidieť jednoznačný posun vpred. Kým starší model disponoval taktom 2,3 GHz, najnovší Kirin 955 prichádza so štyrmi jadrami taktovanými na 2,5 GHz a štyrmi jadrami s frekvenciou 1,8 GHz. O grafickú stránku sa stará akcelerátor Mali-T880. V teste jedného jadra dosiahol Kirin 955 veľmi slušný výsledok, keď dosiahol 1809 bodov a porazil aj 10-jadrový procesor MediaTek Helio X20. Na úplnú špičku však stále stráca. Približne o 300 bodov bol lepší Exynos 8890 od Samsungu a stále najvýkonnejší Snapdragon 820 dosiahol neuveriteľných 2353 bodov.

kirin-955-benchmark-single-core-01

Scenár sa vo viac jadrovom teste mierne zmenil a na prvej priečke operuje Exynos 8890. Druhú priečku obsadil Kirin 955, ktorý opäť poráža 10-jadrový Helio X20. Snapdragon 820 je hneď za Kirinom a vzhľadom na 4 jadrové vyhotovenie je 5466 bodov veľmi slušný výsledok. Obrovský debakel zažíva Helio X20, ktorý jednoducho nedokáže držať krok s high-end procesormi.

kirin-955-benchmark-multi-core

Nepochybne veľmi dôležitou oblasťou je aj hrubý grafický výkon. Snapdragon 820 a Exynos 8890 sú bok po boku neohrozene na čele a rozdiel je len v niekoľkých snímkach. Prekvapivý výsledok zažíva minuloročný Snapdragon 810, ktorý sa dostal pred Helio X20 a dokonca aj pred Kirin 955. Bohužiaľ, procesory Kirin sú dlhodobo neschopné ponúknuť maximálny grafický výkon a toto smutné konštatovanie sa potvrdilo aj tento rok. Prípadný záujemcovia určite nemusia byť skeptický, nakoľko sa už viackrát potvrdilo, že benchmarky sú len časť z úspechu a veľa závisí aj od odladenia nadstavby EMUI 4.1, ktorá beží na Androide 6.0 Marshmallow. Viac sa však dozvieme v podrobnej recenzii, ktorú určite uvidíte aj na našom webe.

kirin-955-benchmark-3D-test-01

Zdroj: Gizmochina.com

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
0%
Chcem to
0%
Mám to
100%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Patrik Bendik
Som študentom vysokej školy, ktorý sa zaujíma o nové technológie, rád skúma, zisťuje, porovnáva a kriticky myslí. Členom redakcie som s väčšími prestávkami od januára 2016.
  • peterpan

    slabota jak kirin tak mediatek tento rok na mile nestihaju.. P9/P9 plus okrem podareneho fotaku a elegantneho vzhladu teda nic moc.. ako som uz spominal predtym trochu lepsia vyssia stredna trieda, zial.. len trochu prehnane ceny na strednu triedu nemyslite? 550e resp 750e za plus.. lol do leta spadnu aj o 200e tipujem.. huawei tieto ceny nema sancu udrzat a velmi rychlo im predpovedam strmy pad nadol..