Dnes je veľký deň pre populárneho čínskeho výrobcu Huawei. Na dnešnej konferencii, ktorá sa konala v anglickom Londýne, predstavili svoju vlajkovú loď pre rok 2015 – Huawei P8.

Sleduj FónyzČíny.sk aj na Facebooku a Google+!

Dizajn a spracovanie

Huawei-P8
Dlho očakávaný Huawei P8 bol dnes predstavený. Opäť sme svedkami nádherného a elegantného dizajnu, ktorý spoločnosť Huawei aplikuje na svoje vlajkové lode už niekoľko rokov. Nový Huawei P8 prichádza s celo kovovým telom a sklo na zadnej strane minuloročného P7 je teraz nahradené kvalitným kovom. Hrúbka nového P8 je len 6,4 mm. Okrem kvalitného spracovania, Huawei P8 prináša 5,2″ displej, ktorý pokrýva až 78,3 % prednej plochy, čím sa radí medzi smartfóny s najlepšie využitým miestom na prednej strane. Veľkosťou je tak Huawei P8 podobný napríklad Apple iPhone 6 so 4,7″ displejom. Celkové rozmery nového Huawei P8 sú 144.9 x 72.1 x 6.4 mm a aj napriek použitiu celo kovového tela je jeho hmotnosť len 144 gramov.

Úplne nový fotoaparát

Huawei P8 tiež prichádza s vylepšeným fotoaparátom, s ktorým sa chce Huawei priblížiť čo najviac k profesionálnym fotoaparátom. V novom Huawei P8 použili 13 MPx fotoaparát, ktorý ako prvý na svete prichádza s tzv. „štvor-farebným“ snímačom a podľa Huawei aj najlepšou optickou stabilizáciou obrazu (OIS) vo svojej triede. Výrobca sa pri vývoji fotoaparátu do nového P8 zameral najmä na fotografovania v horších svetelných podmienkach a prináša tak úplne nový nový Independent Signal Image Processor (ISP), ktorý sa má vyrovnať obrazovým procesorom v zrkadlovkách.

Huawei-P8 (3)
Vďaka tomuto procesoru budú mať fotografie vytvorené v zlých svetelných podmienkach až o 78% menej šumu. Okrem toho, nový obrazový procesor prináša aj vylepšenú automatickú expozíciu, lepšie automatické vyváženie bielej a prirodzenejšie farby. K dispozícii sú tiež nové režimy fotografovania a veľmi rýchla detekcia tváre, vďaka čomu dokáže fotoaparát detekovať tvár len za 10 ms. Huawei opäť myslelo na selfie „maniakov“ a do nového P8 integrovalo 8 MPx predný fotoaparát.

Výkonný hardvér

Vlajková loď Huawei P8 tiež prináša nový HiSilicon Kirin 930 procesor, ktorý má 8 jadier a je založený na big.little technológii. Procesor je teda v skutočnosti tvorený z dvoch štvorjadrových procesorov – výkonnejší s taktom 2 GHz a šetrný s taktom 1.5 GHz. Procesoru sekunduje operačná pamäť RAM s veľkosťou 3 GB, pričom pre vaše dáta je k dispozícii 16 GB vnútorná pamäť rozšíriteľná pomocou microSD kariet až do 128 GB. Huawei ponúkne aj 64 GB verziu svojej novinky. Spomínaný displej s veľkosťou 5,2″ prináša rozlíšenie 1920 x 1080 pixelov, čo je určite úplne dostačujúce.

Huawei-P8-features

Nadstavba EMUI 3.1 s „Knuckle“ gestami

Huawei P8 je vybavený novým Androidom 5.0 Lollipop, na ktorom je potom postavená nová používateľská nadstavba EMUI 3.1, ktorú vytvoril sám Huawei. Asi najväčšou zaujímavosťou tohto nového rozhrania sú gestá, ktoré Huawei pomenoval Knuckle gestá, čo v preklade znamená niečo ako „Kĺbové“ gesta. Gestá sa totižto realizujú kĺbom prsta. Dvojitým poklepaním kĺbom prsta môžete zachytiť screenshot a kreslením screenshoty strihať.

Huawei-P8 (5)

Konektivita

a batéria

Okrem novej nadstavby Huawei P8 dostal aj dva sloty pre SIM karty, pričom na oboch môžete využiť rýchle 4G pripojenie. Smartfón je vybavený dvoma anténami – jedna navrchu a druhá naspodku – čím výrobca vyriešil problém s nedostatočnou konektivitou smartfónu pri celo kovovom tele. Ďalšou skvelou funkciou je redukcia nežiadúcich zvukov pri hovoroch, aj keď telefonujete cez slúchadlá. Spoločnosť počas predstavenia ukázala funkciu potlačenie vetra a fungovala výborne.

Huawei-P8 (7)
Batéria v novom Huawei P8 má kapacitu 2680 mAh, čo je na dnešnú vlajkovú loď pomerne málo. Huawei však sľubuje jednodňovú výdrž pri častom používaní a jeden a pol dňovú výdrž pri menej častom používaní. K dispozícii tiež budú režimy šetrenia batéria a k batérii je šetrnejší aj nový procesor.

Cena a dostupnosť 

p8-prices-
Vlajková loď Huawei P8 bude dostupná v niekoľkých verziách. Základný, 16 GB model sa začne predávať v Európe už v máji, pričom jeho cena bude 499 eur. „Prémiový“ model so 64 GB pamäťou bude k dispozícii za cenu 599 eur.

Čo vravíte na nový Huawei P8? Páči sa vám? 

Zdroj: Phonearena.com

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP