Niekoľko dní pred oficiálnym predstavením novej vlajkovej lodi Huawei a jej menším bratom tu máme takmer potvrdené špecifikácie, ktoré sa veľmi nelíšia od informácií, ktoré sme mali k dispozícii už predtým. Huawei si pre nás tento rok pripravil prémiové materiály a špičkovú výbavu, a to všetko v nádhernom a elegantnom tele. 

[/blockquote]

Huawei P7 môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

TOP model Huawei P8 ponúkne 5,2 palcový displej s Full HD rozlíšením s technológiou IPS, ktorá zaručí výborné vlastnosti a pozorovacie uhly. O výkon sa bude starať nedávno predstavený Kirin 930 z dielne Huawei a sekundovať mu bude 3 GB RAM. Príjemnou novinkou je úložisko o kapacite 32 GB, ktoré bude možné rozšíriť pomocou MicroSD kariet. Zadný fotoaparát príde s 13 MPx snímačom a predná kamera bude mať 5 MPx. O výdrž sa postará batéria o kapacite 2520 mAh. Poteší aj Dual SIM s podporou 4G sietí pre obidve SIM karty.

Huawei-P8

Menší z dvojice, P8 Lite, sa tiež nenechá zahanbiť svojou výbavou. Ponúkne 5 palcový displej s HD rozlíšením a o výkon sa postará procesor z domácej dielne, Kirin 620. Hodnota RAM sa zastavila na 2 GB, čo plne postačuje dnešným štandardom. Pre používateľa si Huawei prichystalo úložisko o kapacite 16 GB. Zadný fotoaparát príde s rozlíšením 8 MPx, predný bude mať 5 MPx. Rozmery zariadenia sú 143  x  70.6  x  7.7 mm a hmotnosť sa zastavila na 132 g. Batéria bude mať kapacitu 2200 mAh, čo značí výdrž na úrovni jedného dňa.

Sleduj FónyzČíny.sk aj na Facebooku a Google+!

V prípade P8 zvolilo Huawei elegantné telo s kovovým rámom a skleneným telom o hrúbke 6,4 mm. Posledné informácie naznačujú možnú variantu so zafírovým sklom na prednej a zadnej strane a cenovkou na úrovni 780 €. Cena klasickej verzie by sa mala na začiatku predaja pohybovať okolo 470 €.

huawei-p8-lite
Bohužiaľ, nemôžeme potvrdiť pravosť týchto informácií, no do predstavenia ostáva už len 5 dní. Huawei svoje vlajkové lode predstaví 15. apríla. Posledné infomácie pochádzajú z organizácie TENAA, ktorá sa zaoberá certifikáciou zariadení pre čínsky trh. Neostáva nám nič iné, len čakať, čo Huawei predstaví a samozrejme všetky novinky sa dozviete na našom webe.

Zdroj: Phonearena.com

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP