Kým pred pár rokmi boli fotoaparáty v mobilných zariadeniach len na použitie v prípade núdze, dnes by sa dalo hovoriť  tom, že napomohli úpadku kompaktných fotoaparátov a kvalitou sa postupne doťahujú aj na lacnejšie zrkadlovky. Medzi priekopníkov sa radí aj spoločnosť Huawei, ktorá s každým predstavením novej vlajkovej lode prinesie nový evolučný prvok vo fotografovaní. 

Už 26. marca je naplánovaná tlačová beseda spoločnosti Huawei, na ktorej svetu ukáže novú vlajkovú loď Huawei P30. Rovnako ako tomu bolo aj v minulosti, aj tentokrát sa je rozhodne na čo tešiť, pričom s jednou špecifikáciou bude smartfón výrazne vyčnievať nad konkurenciou. Reč je o fotoaparáte, ktorý má ako prvý na svete vniesť do smartfónov až 10-násobný optický zoom. Informáciu priniesol portál Gizmozchina.

Obrovský zoom a variabilná clona

Viceprezident Huaweiu Brue Lee zverejnil na sociálnej sieti Weibo sériu štyroch fotografií, kde je zobrazený ich vysielač 5G siete. Zachytené boli v rôznych ohniskových vzdialenostiach, zahrňujúce 10-násobný a 5-násobný optický zoom, klasickú fotografiu bez priblíženia a širokouhlú fotografiu. Síce nebolo jasne povedané, že fotografie boli vytvorené modelom P30, no je to veľmi pravdepodobné, nakoľko aj samotní predstavitelia značiek zverejňujú vopred rôzne ukážky a vodítka, aby sa o nich čo najviac hovorilo a písalo.

Ako môžeš vidieť, fotografie sú celkom dobré a aj pri maximálnom priblížení nie je viditeľný výrazný šum či rozmazanie. Koniec koncov, vlajkové lode Huawei patria dlhodobo medzi špičku a obsadzujú popredné miesta v hodnotiacich rebríčkoch. Ohľadom pripravovaného modelu P30 sa hovorí aj o využití variabilnej clony, a to ako v klasickej, tak aj v PRO verzii.

V uniknutých renderoch je totiž na zadnej strane klasickej P30 nápis VARIO-SUMMILUX-H1:1.8-2.4/17-80 ASPH, čo značí premenlivú clonu f/1,8-2,4 a ohniskovú vzdialenosť v rozmedzí 17-80 mm. Podobne je na tom aj model P30 Pro (VARIO-SUMMILUX-H1:1.6-3.4/16-125 ASPH), čo značí clonu f/1,6-3,4 a ohniskovú vzdialenosť v rozpätí 16-125 mm.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom