Najväčšia akcia v roku zlučujúca najväčších priekopníkov v mobilných technológiách oficiálne odštartovala a predstavenia nových produktov sú v plnom prúde. Krátko po predstavení LG G6 na scénu prichádza aj čínsky gigant Huawei, ktorý svetu predviedol svoju najnovšiu vlajkovú loď, Huawei P10.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Huawei približne po roku existencie pomerne úspešného Huawei P9 predstavil najnovšiu generáciu svojej vlajkove lode. Tohtoročný modelový rad Huawei P10 dostal hneď dve verzie, klasickú s označením P10 a väčšiu s názvom Huawei P10 Plus. Toto ponúkajú.

Huawei P10

Huawei P10 je postavený na základoch dizajnu svojich predchodcov. P10-na však prichádza s oblejšími hranami a tiež novým dizajnom antén, ktoré lemujú vrchnú a spodnú časť zadnej strany. Vďaka tomuto Huawei dosiahol oveľa čistejšieho vzhľadu zadnej strany, ktorú z veľkej časti pokrýva kov, ktorý však nie je obyčajným kovom. Huawei využil úplne novú technológiu diamantovým rezaním, vďaka čomu kovový povrch odráža svetlo podobne ako sklo, no nezachytáva takmer žiadne odtlačky prstov.


zdroj fotografie: Phonearena


zdroj fotografie: Phonearena

Časť s duálnym fotoaparátom je opäť pokrytá trvdým sklom. Celkové rozmery Huawei P10 činia 145.3 x 69.3 x 6.98 mm a jeho hmotnosť je prijateľných 145 gramov. Smartfón prichádza aj v nových, netradičných farebných prevedeniach – klasickej čiernej, zlatej, modrej i ružovej.


zdroj fotografie: Huawei

Prednú stranu Huawei P10 tvorí 5,1″ displej, na ktorom sa zobrazuje jemné FullHD rozlíšenie, teda 1920 x 1080 pixelov. Ako už predošlé úniky naznačili, snímač odtlačkov prstov sa zo zadnej strany presunul na prednú a po novom je súčasťou domovského tlačidla pod displejom. Displej je chránený odolným sklom Gorilla Glass 5. Nad displejom ešte nájdeme 8 MPx predný selfie fotoaparát.


zdroj fotografie: Huawei

Hlavý hardvér novinky tvorí známy osemjadrový procesor Kirin 960, ktorému sekunduje dostatočná 4 GB RAM pamäť. Pre užívateľské dáta je nachystaná 64 GB vnútorná pamäť, ktorú je možné rozšíriť pomocou microSD kariet. Výkonný hardvér bude v prípade klasickej P10-ny napájať 3200 mAh batéria s vlastnou technológiou rýchleho nabíjania Huawei Super Charge.

zdroj fotografie: Phonearena

Huawei sa pri svojich vlajkových lodiach zameriava aj na čo najlepší fotografický výkon. Ten by mal Huawei P10 aj P10 Plus poskytnúť vďaka novej generácii snímaču certifikovaného spoločnosťou Leica. Nový duálny fotoaparát prichádza s jedným farebným 12 MPx snímačom, pričom sekundárny monochromatický má rozlíšenie až 20 MPx. Clona fotoaparátov dostala perfektnú hodnotu f/1.8, k dispozícii je aj optická stabilizácia obrazu a tiež funkcia Huawei Hybrid Zoom, čo je dvojnásobný optický zoom. Huawei zapracoval aj na zaostrovaní a priniesol tak hybridné 4-v-1 automatické zaostrovanie.


zdroj fotografie: Phonearena

Softvér noviniek tvorí najnovší Android 7.0 Nougat, na ktorom je postavená najnovšia verzia vlastnej nadstavby, EMUI 5.1. Nový systém prichádza s lepším RAM manažmentom a celkovo lepšou optimalizáciou systému. Podľa Hauwei, nové vlajkové lode dokážu otvárať aplikácie až o 30 % rýchlejšie. Huawei P10 a P10 sa tiež môžu ako prví na svete pochváliť 4,5G LTE konektivitou.

Huawei P10 Plus


zdroj fotografie: Phonearena

Model P10 Plus zdieľa so svojím menším bratom väčšinu špecifikácií. Jeho rozmery však narástli kvôli 5,5″ displeju s jemným QuadHD rozlíšením, ktorý je rovnako chránený Gorilla Glass 5 sklom. Hrúbka ostala nezmenená, no narástla výška a šírka. Celková veľkosť P10 Plus je tak 153.5 x 74.2 x 6.98 mm pri hmotnosti 165 gramov.


zdroj fotografie: Phonearena

Rovnakému osemjadru sekunduje 4 GB alebo 6 GB RAM pamäť, pričom pre používateľa bude k dispozícii 64 GB alebo 128 GB úložisko. Na kapacite nabrala aj batéria, ktorá má v prípade P10 Plus až 3750 mAh. Väčší model prichádza s rovnakým rýchlym nabíjaním i všetkými fotoaparátmi. Ceny ani dostupnosť noviniek zatiaľ oznámené neboli.


zdroj fotografie: Huawei

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
16%
Páči sa mi to
58%
Chcem to
5%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
16%
Neznášam to
5%
O autorovi
Kristián Hrušovský
Zakladateľ portálu FonTech.sk, milovník IT, smartfónov a kvalitnej hudby. Nepohrdnem ani kvalitnou turistikou na horskom bicykli či dobrým jedlom. Kontaktovať ma môžete na [email protected]