Novinka od Huawei prináša so sebou nielen elegantný dizajn, ktorý žiari farbami, ale aj špičkovú výbavu za výbornú cenu. Hoci má spoločnosť v USA naďalej nemalé problémy, nový model stihol prejsť certifikáciou Googlu na poslednú chvíľu a získal tak podporu jeho aplikácií a služieb, ktoré sú pre plnohodnotné využitie smartfónu u nás a v Európe nevyhnutné. Huawei nova 5T s nádhernou konštrukciou, 4 fotoaparátmi a výkonným čipsetom zavíta aj na Slovensko, kde bude dostupný už o pár týždňov za prijateľnú cenu.

Po premiére novej vlajkovej lode Mate 30 Pro ostali mnohí fanúšikovia Huawei sklamaní, keďže práve tento model bol obeťou reštrikcií a nedostal potrebné povolenie na využitie softvéru od Googlu.

Čínsky gigant však teraz predstavil novinku, ktorá takýto problém nemá a používateľovi ponúkne všetko potrebné. Svojou výbavou pritom poteší aj náročnejších zákazníkov. Huawei nova 5T je už v predaji na Slovensku v maloobchodných predajniach a u operátorov sa objaví o čosi neskôr. Cena bola stanovená na 449 €. 

Dizajnová novinka s poriadnou výbavou

Už na prvý pohľad však zaujme svojim dizajnom a farbami, ktoré neostanú bez povšimnutia. Dostupné budú prevedenia Crush Blue, Midsummer purple a klasická čierna verzia. Vďaka viacerým vrstvám a pomocou odrazov slnečných lúčov sa vytvára na povrchu zadnej steny zaujímavý efekt.

Novinka však púta pozornosť aj svojim bezrámikovým displejom, ktorý ponúka 32 MPx selfie fotoaparát v diere v ľavom hornom rohu. Fotografie dokáže vyladiť aj umelá inteligencia, ktorá môže zlúčiť 4 pixely do 1 a pomocou ďalších procesov vylepšiť záber.

Kvalitná štvorica fotoaparátov

Predný objektív pritom ukrajuje len malú plochu zo 6,26″ LCD displeja o rozlíšení 2340 x 1080 pixelov. O čosi zaujímavejšia je už zadná stena, kde nájdeme hneď 4 hlavné fotoaparáty, ktoré zvládnu vytvoriť špičkové fotografie. Prvým je 16 MPx ultraširokouhlý objektív s clonou f/2.2.

Pod ním nájdeme 48 MPx hlavný snímač s clonou f/1.8, pričom im vypomáha ešte 2 MPx objektív, ktorý zachytáva hĺbku záberu. Vedľa tejto trojice sa nachádza 2 MPx makro objektív pre fotografovanie objektov zblízka. V ponuke aj špeciálny Super Night Mode, ktorý spolupracuje s umelou inteligenciou a dokáže počas noci dokáže vytvoriť skvelé zábery.

Starší, no stále výkonný hardvér

Všetky výpočty má na starosť procesor Kirin 980, ktorý sme síce poprvýkrát videli ešte v minulom roku, no aj teraz má čo ponúknuť a zvládne tiež náročné úlohy. K nemu sa pridáva grafický akcelerátor Mali-G76 720 MHz s technológiou GPU Turbo a duálna NPU jednotka pre umelú inteligenciu. Huawei nova 5T príde v dvoch verziách, a to so 6 GB/ 8 GB operačnou RAM pamäťou a 128 GB úložiskom pre osobné súbory.

Všetok hardvér napája 3750 mAh batéria s podporou rýchleho nabíjania SuperCharge o výkone 22,5 W, ktoré cez USB-C port doplní energiu na 50 % kapacity len za 30 minút. Táto novinka pritom prichádza s predinštalovanou nadstavbou EMUI 9.1, ktorá je založená na Android 9 Pie. Autorizácia používateľa prebieha aj pomocou snímača odtlačkov prstov, ktorý je nenápadne umiestnený do bočného napájacieho tlačidla v konštrukcii.

Pošli nám TIP na článok



Teraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom