Novinka od Huawei prináša so sebou nielen elegantný dizajn, ktorý žiari farbami, ale aj špičkovú výbavu za výbornú cenu. Hoci má spoločnosť v USA naďalej nemalé problémy, nový model stihol prejsť certifikáciou Googlu na poslednú chvíľu a získal tak podporu jeho aplikácií a služieb, ktoré sú pre plnohodnotné využitie smartfónu u nás a v Európe nevyhnutné. Huawei nova 5T s nádhernou konštrukciou, 4 fotoaparátmi a výkonným čipsetom zavíta aj na Slovensko, kde bude dostupný už o pár týždňov za prijateľnú cenu.

Sleduj Fontech aj na sociálnych sieťach!
FacebookInstagramYouTube

Po premiére novej vlajkovej lode Mate 30 Pro ostali mnohí fanúšikovia Huawei sklamaní, keďže práve tento model bol obeťou reštrikcií a nedostal potrebné povolenie na využitie softvéru od Googlu.

Čínsky gigant však teraz predstavil novinku, ktorá takýto problém nemá a používateľovi ponúkne všetko potrebné. Svojou výbavou pritom poteší aj náročnejších zákazníkov. Huawei nova 5T je už v predaji na Slovensku v maloobchodných predajniach a u operátorov sa objaví o čosi neskôr. Cena bola stanovená na 449 €. 

Dizajnová novinka s poriadnou výbavou

Už na prvý pohľad však zaujme svojim dizajnom a farbami, ktoré neostanú bez povšimnutia. Dostupné budú prevedenia Crush Blue, Midsummer purple a klasická čierna verzia. Vďaka viacerým vrstvám a pomocou odrazov slnečných lúčov sa vytvára na povrchu zadnej steny zaujímavý efekt.

Novinka však púta pozornosť aj svojim bezrámikovým displejom, ktorý ponúka 32 MPx selfie fotoaparát v diere v ľavom hornom rohu. Fotografie dokáže vyladiť aj umelá inteligencia, ktorá môže zlúčiť 4 pixely do 1 a pomocou ďalších procesov vylepšiť záber.

Kvalitná štvorica fotoaparátov

Predný objektív pritom ukrajuje len malú plochu zo 6,26″ LCD displeja o rozlíšení 2340 x 1080 pixelov. O čosi zaujímavejšia je už zadná stena, kde nájdeme hneď 4 hlavné fotoaparáty, ktoré zvládnu vytvoriť špičkové fotografie. Prvým je 16 MPx ultraširokouhlý objektív s clonou f/2.2.

Pod ním nájdeme 48 MPx hlavný snímač s clonou f/1.8, pričom im vypomáha ešte 2 MPx objektív, ktorý zachytáva hĺbku záberu. Vedľa tejto trojice sa nachádza 2 MPx makro objektív pre fotografovanie objektov zblízka. V ponuke aj špeciálny Super Night Mode, ktorý spolupracuje s umelou inteligenciou a dokáže počas noci dokáže vytvoriť skvelé zábery.

Starší, no stále výkonný hardvér

Všetky výpočty má na starosť procesor Kirin 980, ktorý sme síce poprvýkrát videli ešte v minulom roku, no aj teraz má čo ponúknuť a zvládne tiež náročné úlohy. K nemu sa pridáva grafický akcelerátor Mali-G76 720 MHz s technológiou GPU Turbo a duálna NPU jednotka pre umelú inteligenciu. Huawei nova 5T príde v dvoch verziách, a to so 6 GB/ 8 GB operačnou RAM pamäťou a 128 GB úložiskom pre osobné súbory.

Všetok hardvér napája 3750 mAh batéria s podporou rýchleho nabíjania SuperCharge o výkone 22,5 W, ktoré cez USB-C port doplní energiu na 50 % kapacity len za 30 minút. Táto novinka pritom prichádza s predinštalovanou nadstavbou EMUI 9.1, ktorá je založená na Android 9 Pie. Autorizácia používateľa prebieha aj pomocou snímača odtlačkov prstov, ktorý je nenápadne umiestnený do bočného napájacieho tlačidla v konštrukcii.