Hoci je trh s tabletmi na sklonku svojho života a pre väčšinu zákazníkov ide nezaujímavú oblasť, stále sa výrobcovia snažia priniesť zariadenie, s ktorým oslovia masy. Najnovšie to je čínsky Huawei, ktorý predstavil tablet MatePad Pro, s ktorým chce súperiť proti Samsungu a Apple – píše GSM Arena

So zväčšujúcou sa uhlopriečkou displeja sa postupne stali tablety zbytočnými zariadeniami, o ktoré nemá takmer nikto záujem. Postupne sa z trhu vytrácali viacerí výrobcovia, pričom dnes už môžme prakticky hovoriť len o trojici najväčších značiek – Samsung, Apple a Huawei. Vzhľadom na ich tržby a zisky si môžu dovoliť investovať do vývoja zariadení, ktoré sú viac-menej stratové. Je však dobré vidieť, že stále existuje možnosť voľby aj pre tých, ktorí sa pre kúpu tabletu rozhodnú a neustále sa predstavujú nové zariadenia.

Módne trendy aj do tabletov

Huawei MatePad Pro je jedným z prvých tabletov, ktorý využíva na 8 MPx prednú kameru otvor v displeji a nie samotný rám okolo. Vďaka tomu sa mohli znížiť okraje okolo neho a vo výsledku majú len 4,9 mm. Pomer displeja k telu zariadenia je tak skvelých 90 %. Samotný displej má veľkosť 10,8″ a ide o AMOLED panel s rozlíšením 2560 x 1600 pixelov a pomerom strán 16:10.

GSMArena

Vo vnútri pracuje procesor Kirin 990, ktorého doplňuje 6/8 GB RAM a 128/256 GB úložisko. Tieto verzie sa budú ešte ďalej rozlišovať podľa toho, či podporujú WiFi a LTE. Zadná strana tabletu obsahuje 13 MPx snímač. Celková váha je len 460 gramov (podobne ako má iPad PRO 11). Mnohých však nepoteší, že aj napriek prítomnosti Androidu 10 tu chýbajú dôležité Google aplikácie, čo pozíciu tabletu ešte viac sťažuje – píše Techradar.

GSMArena

Tablet je napájaný až 7250 mAh batériou, ktorá podporuje rýchle 40W nabíjanie a dokonca sa môže nabíjať aj bezdrôtovo (15W). Zaručene poteší aj prítomnosť reverzného nabíjania, s ktorým môžeš bezdrôtovo nabiť iné zariadenia. Huawei taktiež prináša svoje vlastné príslušenstvo v podobe dotykového pera a klávesnice.

Huawei

Na výber bude biela, čierna, zelená a oranžová farba. Najlacnejšia verzia pritom vyjde len na slušných 410 €. Oficiálne štart predaja je naplánovaný na 12. decembra. Globálna dostupnosť však zatiaľ nebola oznámená.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom