Huawei má veľmi agresívny plán. Aj napriek sankciám chce dodať rekordný počet smartfónov
Huawei je jedným z najväčších výrobcov smartfónov na trhu. Tento rok plánuje dodať používateľom 270 miliónov smartfónov a predbehnúť tak v ich dodávkach konkurenciu v podobe Applu.
Podľa portálu Yahoo Finance, ktorému poskytol generálny riaditeľ Huawei rozhovor, má tento rok čínska firma naozaj odvážne plány. Samotný Ren Zhengfei potvrdil, že plánom je k zákazníkom dopraviť cez 270 miliónov smartfónov. Ak by sa Huaweiu podarilo tento plán naplniť, predbehol by v dodávkach smartfónov Apple a stal by sa druhým najväčším dodávateľom na svete hneď po Samsungu.
Nie sú tie to plány až veľmi smelé?
Minulý rok mal Huawei k dosiahnutiu druhej priečky blízko. Ako hovoria údaje spoločnosti IDC na príspevku nižšie, rozdiel v celoročných dodávkach smartfónov medzi čínskym gigantom a Applom sa znížil na 2,8 milióna kusov, čo predstavovalo historické minimum. Plány prezentované Zhengfeiom sú tak nastavené vyššie ako pôvodný cieľ rastu spoločnosti vo výške 20 %.
Huawei sets agressive goal of 270 million phone shipments despite US ban: Exclusive https://t.co/e10mUJIyRp by @readkrystalhu pic.twitter.com/Chky7zNcqj
— Yahoo Finance (@YahooFinance) July 22, 2019
Takýto optimizmus zo strany generálneho riaditeľa prichádza v čase, keď sankcie uvalené na čínskeho giganta v dôsledku americko-čínskej obchodnej vojny ešte stále nedozneli. Hoci americký prezident Donald Trump sankcie zmiernil, pretrvávajúca obchodná vojna stále necháva visieť pomyselný otáznik nad Huaweiom a jeho biznisom.
Splnenie cieľov závisí do veľkej miery od USA
Huawei uviedol, že dodávky jeho smartfónov prekročili hranicu 100 miliónov kusov už v prvých piatich mesiacoch tohto roka. Analytici však vidia v dosiahnutí cieľa stanoveného generálnym riaditeľom narastať rôzne nejasnosti, ktorých dôsledkom sú aj sankcie zo strany USA. Stanovený cieľ 270 miliónov kusov je podľa analytika Jia Mo spoločnosti Canalys veľmi agresívny.
#Huawei CEO Ren Zhengfei: 270 million #Huawei phones to be shipped in 2019. Huawei purchased 50 million chips from #Qualcomm last year but it has a complete chip solution for #Kylin. Huawei has authorized its consumer business group to buy enough #Qualcomm chips. pic.twitter.com/gtVtJBWqq5
— Global Times (@globaltimesnews) July 21, 2019
Napriek tomu všetkému trhový podiel Huawei v domovskej Číne rastie. Popredný analytik Ming-Chi Kuo spoločnosti TF International Securities pritom odhaduje dodávky smartfónov giganta na 260 miliónov za predpokladu, že plne obnoví svoje partnerstvo s Googlom a získa do konca júla späť oprávnenie používať jeho služby. Len čas teda ukáže, či Huawei svoje plány zrealizuje a či mu sankcie naozaj ublížili alebo nie.
Čítajte viac z kategórie: Novinky
Ďakujeme, že čítaš Fontech. V prípade, že máš postreh alebo si našiel v článku chybu, napíš nám na redakcia@fontech.sk.
Teraz čítajú

Smartfóny čaká katastrofálny rok 2026. Ceny porastú, lacné modely zmiznú

Slováci tajne dovážajú smartfóny z Ázie za stovky eur lacnejšie. Ušetria, no škodia operátorom

Magnetický fotoaparát a analógové hodiny. Známa značka vysávačov predstavila sci-fi smartfón

RECENZIA Vyskúšal som jednu z najlepších skladačiek na trhu. V Európe však stále bojuje s veľkým predsudkom

Fotí takmer ako zrkadlovka. Na trh dorazil nový mobil s 5 foťákmi a extrémnym zoomom
NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP

Rock pod Kameňom odhalil posledné mená. Prichádza finále, ktoré potiahne návštevníkov až do nedele

Z rieky Hornád vytiahli 7-ročné dievča. Polícia po tragédii apeluje na rodičov

Trump vyťahuje najťažší kaliber, hrozí 100 % clami. EÚ bude reagovať rýchlo, hlási Európska komisia

Vypínajú prúd aj internet a nivočia chodníky. Na Slovensko dorazili supermravce, bežný postrek ich nezastaví

Krym je odrezaný od sveta, úrady vyhlásili výnimočný stav. Civilisti si už významnú komoditu nekúpia
- 24 hod
- 48 hod
- 7 dní
-
- Balkóny Slovákov sa menia na technické bojisko. Jedna chyba môže skončiť drahým sporom
- Slovensko má na dosah energiu lepšiu ako slnko a vietor. Expert vysvetlil, prečo ju neťažíme
- Program na večer je jasný. Na Netflix práve dorazila hviezdne obsadená novinka
- VIDEO: 17 rokov ho nevedeli dokončiť. Nový akčný film sa ukázal a udivuje hneď v dvoch smeroch
- Jeden z najlepších akčných seriálov súčasnosti hlási návrat. Dorazí ešte tento rok aj s hlavnou hviezdou
-
- Balkóny Slovákov sa menia na technické bojisko. Jedna chyba môže skončiť drahým sporom
- Zajtra štartuje najočakávanejší seriál leta. Videli sme ho, už prvá časť je brutálna
- Jeden z najlepších akčných seriálov súčasnosti hlási návrat. Dorazí ešte tento rok aj s hlavnou hviezdou
- Filmový sviatok je tu. Najväčšie sci-fi 2025 pribudlo online aj s dabingom, ponúka ho jediná služba
- Papierový „rodný list“ auta končí. Od júla čaká Slovákov zmena, bez ktorej auto nezaregistruješ
-
- Zajtra štartuje najočakávanejší seriál leta. Videli sme ho, už prvá časť je brutálna
- Číňania stvorili 140-tonové monštrum, obrovskú batériu vymenia za 4 minúty
- Slováci nechápu fyziku v elektromobiloch. Batérie s vysokým dojazdom sú paradoxnou nevýhodou
- Balkóny Slovákov sa menia na technické bojisko. Jedna chyba môže skončiť drahým sporom
- Filmový sviatok je tu. Najväčšie sci-fi 2025 pribudlo online aj s dabingom, ponúka ho jediná služba
Poľsko masívne posilní dovoz plynu. Chystá niečo, čo pomôže celej strednej Európe
Slováci si rýchlo zvykli na nový spôsob platenia. Štátne platby prekonali 5 miliónov eur
Volkswagen chystá drastické škrty. Prácu môže stratiť až 100-tisíc ľudí
Európania začali stavať ľadoborec pre USA. Posilní ich vplyv v severskej oblasti
Rusko môže zastaviť export ďalšieho paliva. Na rad sa po benzíne dostáva aj nafta
AI mení bankovníctvo rýchlejšie, než sa čakalo. Veľká banka chystá odchod tisícov zamestnancov
Ruský export ropných produktov sa prepadol. Doplatil na útoky aj stratu európskeho trhu
NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP

Rock pod Kameňom odhalil posledné mená. Prichádza finále, ktoré potiahne návštevníkov až do nedele

Z rieky Hornád vytiahli 7-ročné dievča. Polícia po tragédii apeluje na rodičov

Trump vyťahuje najťažší kaliber, hrozí 100 % clami. EÚ bude reagovať rýchlo, hlási Európska komisia

Vypínajú prúd aj internet a nivočia chodníky. Na Slovensko dorazili supermravce, bežný postrek ich nezastaví

