Trend zmenšovania rámikov okolo displeja je tu už od roku 2014, kedy Sharp svetu predstavil model Aquos Crystal. Mnohých to veľmi prekvapilo, no poprední výrobcovia smartfónov sa od tohto trendu dištancovali. V roku 2016 sa všetko zmenilo modelom Mi Mix od čínskeho Xiaomi, ktorým Xiaomi doslova vyrazilo dych viacerých výrobcom smartfónov.

Tohto roku kroky Xiaomi nasleduje nedávno predstavené LG G6 a o pár dní sa pridá aj Samsung Galaxy S8 / S8 Plus. V najnovšom trende zmenšovania rámikov okolo displeja bude pokračovať aj čínsky Huawei, ktorý potvrdil výrobu smartfónu s podobnou konštrukciou. Stalo sa tak na nedávnom predstavení modelov P10 a P10 Plus na MWC 2017, ktoré sa konalo v Barcelone. Priamo na mieste to potvrdil CEO spoločnosti, Yu Chengdong, ktorý potvrdil informáciu, že Huawei pracuje na smartfóne, ktorý by mal mať naozaj minimálne rámčeky okolo displeja. Hovorí sa taktiež, že budúci smartfón od tohto výrobcu bude mať displej na celej prednej strane zariadenia.

Huawei P10
Zdroj fotografie: Dglte

Nedozvedeli sme sa približný termín, kedy tento smartfón bude predstavený, no Huawei spomenulo, že kým tento smartfón nebude po stránke používateľského rozhrania dokonalý, dovtedy ho Huawei nepredstaví. Z tohto môžeme usúdiť, že spoločnosť nenechá nič na náhodu a dá si pri vývoji tohto smartfónu naozaj záležať. Tým lepšie pre nás.


Zdroj fotografie: Dglte

Nenechaj si ujsť
Video: Tento koncept Xiaomi Mi MIX 2 zobrazuje jeho úchvatný displej s 93 % pokrytím prednej strany

Bude zaujímavé sledovať vývoj tohto trendu, nakoľko čoraz viac výrobcov sa snaží aspoň priblížiť dizajnu Mi MIX prvej generácie. Tohto roku by mala vyjsť aj jeho druhá generácia – Xiaomi Mi MIX 2 – ktorá by mala prísť s pomerom displeja ku prednej ploche až neuveriteľných 93 %. Čo si o tomto trende zmenšovania rámčekov myslíš ty? Je to výhoda, alebo nevýhoda vlastniť takéto zariadenie?

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom