banner-mate-8
Oficiálne predstavenie vlajkových lodí Huawei v Londýne prinieslo až dva nové high-end smartfóny. Po klasickej verzii sa spoločnosť rozhodla, že na trh uvedie aj väčšieho brata s označením „Plus“.

Sleduj FónyzČíny.sk aj na FacebookuGoogle+ Instagrame!

Drvivá väčšina vlastností zostala nemenná, no zväčšenie si predsa len nejaké novinky vyžiadalo. Jednou z nich je samozrejme zväčšený 5,5-palcový AMOLED displej, ktorá navyše prináša aj funkciu Press Touch. Po modeli Mate S sa teda jedná o druhý Huawei smartfón s displejom citlivým na tlak. Celkové rozmery Huawei P9 Plus sú 152,3 x 75,3 x 6,98 mm, čo síce nie je najmenej, no fanúšikovia veľkých smartfónov si prídu na svoje. Medzi ďalšie zmeny môžeme zaradiť základnú kapacitu pamäte RAM, ktorá činí až 4 GB spolu so 64 GB interným úložiskom, ktoré je samozrejme možné navýšiť microSD kartami. Vylepšený procesor Kirin 955 je taktiež k dispozícii.

HUAWEI P8 Max môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>


p9-4
Batéria dostala kapacitu 3400 mAh, no hrúbka sa takmer vôbec nezmenila a smartfón je krásny zo všetkých uhlov. Na zadnej strane operuje asi najväčšie vylepšenie Huawei smartfónov doteraz. Spoločnosť sa rozhodla, že spojí svoje sily s nemeckou firmou Leica, ktorá je v oblasti fotoaparátov absolútnou špičkou.

p9-and-plus-3
Spolupráca vyústila do nového 12 MPx duálneho fotoaparátu, ktorý je nabitý pokročilými funkciami. Vpredu sa nachádza 8 MPx snímač s veľmi nízkou clonou f/1.9. Pre nadšencov kvalitného audio zážitku sú pripravené stereo reproduktory. Zvyšok noviniek je teda úplne totožný so základným modelom Huawei P9, o ktorom sme vám priniesli podrobnejší článok.

p9-and-plus-2
Zástupcovia Huawei nám zatiaľ nepotvrdili oficiálnu dostupnosť na slovenskom trhu, no cena Huawei P9 Plus bude poriadne vysoká. Za túto nadupanú novinku si čínsky gigant vypýta vysokých 749 €, čím sa radí medzi hráčov v tej najvyššej cenovej kategórii. Predaj začne 20. mája.

p9-7

Zdroj: Androidauthority.com, Androidcentral.com

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP