Teraz čítate
HTC bude s novou vlajkovou loďou útočiť na tých najlepších. Takéto špecifikácie má priniesť


HTC neprežíva v posledných rokoch najlepšie obdobie. Predaje ich zariadení neboli také, ako očakávali a z časti za to mohla príliš nadsadená cena, ktorú HTC za svoje zariadenia pýtalo. Zmeniť by sa to malo príchodom novej vlajkovej lode, HTC U, o ktorej sa teraz dozvedáme viac.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, Google+ a Instagrame!

Tohtoročná vlajková loď od taiwanského výrobcu, HTC U Ultra, prišla s úplne odlišným dizajnom, než na aký sme boli pri vlajkových lodiach tohto výrobcu zvyknutí. Príliš lesklý povrch zariadenia ako aj veľkosť samotného zariadenia boli pre mnohých skôr odradením od kúpy, než záujmom o jej zaobstaranie. To všetko by mal ale zmeniť pripravovaný HTC U, ktorý má prísť najmä s kompaktnejšími rozmermi.


zdroj fotografie: Androidheadlines

Podľa prvých renderov a uniknutých informácií by mala táto vlajková loď ponúknuť kompaktnejšie rozmery, ku ktorým sa podpíše „menší“ displej s uhlopriečkou 5,5-palca a rozlíšením 2560 x 1400 pixelov. Na renderoch si tiež môžeme všimnúť pomerne tenké rámiky okolo displeja a vyzerá to tak, že HTC konečne zredukuje aj spodnú a vrchnú „bradu“.

HTC U
zdroj fotografie: PhoneArena

O výkon zariadenia by sa mal starať najvýkonnejší čipset od Qualcommu, konkrétne osemjadrový Snapdragon 835, ktorému bude sekundovať grafický čip Adreno 540. Pamäť RAM ponúkne 4 / 6 GB kapacitu, vnútorná pamäť zariadenia zasa 64 / 128 GB. Smartfón bude bežať na najnovšom Androide 7.1 Nougat, na ktorom je postavená grafická nadstavba HTC Sense 9. Čo sa fotoaparátov týka, najnovšia vlajková loď by mala prísť s 12 MPx snímačom umiestneným vzadu a 16 MPx umiestneným vpredu. O napájanie sa postará 3000 mAh batéria dobíjaná cez známy konektor USB Type-C.


zdroj fotografie: Androidheadlines

Najväčšou záhadou však ostáva umiestenie tlačidla pre odblokovanie smartfónu, ako aj tlačidlá na zmenu hlasitosti. Podľa špekulácií by HTC malo prísť s revolučnejším ovládaním zabudovaným priamo v displeji. Snímač odtlačkov prstov by sme zasa mali nájsť zabudovaný v tlačidle pod displejom. Čo si myslíš ty, podarí sa HTC vstať z popola a vrátiť sa k ich zlatým časom, kedy produkovali naozaj skvelé zariadenia?

HTC Uzdroj fotografie: Androidheadlines

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
100%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Oliver Rakyta
Popri práci externe študujem na vysokej škole technického zamerania. O technológie sa zaujímam už od detstva, no moja srdcovka sú najmä smartfóny, čo ma doviedlo až sem, k portálu Fontech.sk
  • peterpan

    A čo stereorepro bude? A čo 3.5ka jack? Dufam že okraje zmenšia takisto čo to pôjde a nech nechajú tlačidlo a s čítačkou pod lcd ,tých 128gb pamäte vo fone by strašne bodlo..hlavne nech zachovajú tú cenu do tých 650€ ako avizovali a bude tohtoročným kráľom vlajkových lodí..

  • Flea

    Jasne a este urcite cenou prekona vsetku konkurenciu.si asi myslia ,ze su nejaka premiova znacka

  • marek7610

    Komu sa páči ten dizajn na renderoch?