Posledné roky sú pre taiwanskú spoločnosť ako zo zlého sna. Mobilnej divízii sa nedarí, predajnosť telefónov klesá a ako vedenie, tak aj fanúšikovia značky čakajú na model, ktorý by ich dostal z červených čísel. Snažiť sa o to bude najmä nové HTC U 11, ktorého predstavenie sa už nezadržateľne blíži. 

Na internet sa dokonca dostala fotografia, ktorá prezrádza špecifikácie. Zobrazená je Dual SIM verzia so 128 GB internej pamäte. 5,5″ QuadHD displej bude chrániť najnovšia generácia krycieho skla Gorilla Glass 5. Nesmie chýbať ani Snapdragon 835, ktorému sekunduje 6 GB pamäť RAM. Veľkosť vnútornej pamäte bude možné rozšíriť pomocou pamäťových kariet, a to až do kapacity 2 TB. Po vzore ostatných výrobcov aj HTC ponúkne vo svojej vlajkovej lodi odolnosť voči vode a prachu.

HTC U 11

Zdroj fotografie: @TechcellentNews/Twitter

Duálneho fotoaparátu sa však nedočkáme, a tak rozhodnutie padlo na 12 MPx UltraPixel senzor s výbornou svetelnosťou f/1.7 a optickou stabilizáciou. Predná selfie kamera ponúkne 16 MPx rozlíšenie s clonou f/2.0 a funkciou panorámy. Za zmienku stojí aj návrat k technológii BoomSound spoločne so stereo reproduktormi. Samozrejmosťou je potom podpora rýchleho nabíjania Qualcomm Quick Charge 3.0 či NFC.

HTC U 11
Zdroj fotografie: Evan Blass/Twitter

Napriek tomu, že väčšinu dôležitých parametrov poznáme, stále tu chýba jedna informácia – kapacita batérie. Takisto tu nie je spomenuté ani zakomponovanie 3,5 mm audio jacku. Môžeme teda len dúfať, že HTC sa poučilo a neurobí rovnakú chybu ako v modeli U Ultra, kde použilo len 3000 mAh batériu a mnoho užívateľov sa sťažovalo na slabú výdrž. Oficiálne predstavenie prebehne 16. mája a my sa skutočne veľmi tešíme, s čím nás HTC prekvapí.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom