V dnešnom svete v záujme šetrenia financií sa firmy spájajú a zdieľajú niektoré technológie alebo patenty. Ako používateľ to môžeš vidieť na každom kroku, napríklad keď viacerí výrobcovia smartfónov používajú totožný LCD panel, či rovnaký senzor odtlačkov prstov.

Známe HTC len nedávno uverejnilo upútavku na predstavenie nového smartfónu, ktoré sa bude konať už o niekoľko dní, presne 23. mája. Spoločnosť na upútavke nezverejnila názov zariadenia, no z doterajších únikov vyplýva, že by sa malo jednať o nový HTC U12+.

Spolupráca s Apple?

Podľa HTC je prichádzajúci smartfón „mobil, ktorý je viac ako súčet špecifikácií“. Obrázok, ktorým HTC upozorňuje na predstavenie zariadenia, pravdepodobne obsahuje rozobratý smartfón, a to práve ten chystaný. Pri detailnejšej obhliadke tu ale niečo nehrá. Minimálne základná doska zariadenia je odborníkom hneď povedomá a pri detailnejšom skúmaní je veľký problém nájsť rozdiel medzi tou na upútavke a reálnou doskou iPhonu 6 – takmer štyri roky starého zariadenia od Apple.

A naozaj, podľa porovnania nad týmto odstavcom sú jediným rozdielom iba odstránené popisy na doske, ktoré Apple mal. Minimálne logická doska a batéria vyzerajú rovnako. Je veľkou záhadou, kam týmto obrázkom HTC smeruje. Možno len chyba marketingového oddelenia HTC, možno zámer. Každopádne, v deň predstavenia sa iste o chystanej novinke dozvieš viac a snáď HTC situáciu plne objasní. Ostáva len čakať a 23. mája si zapísať do kalendára.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú